نشست صمیمی دکتر صدیقی با دبیران انجمن ها علمی و کانون ها فرهنگی

ه گزارش روابط عمومی طی نشستی که معاون محترم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با هیات همراه خود و به همراه ریاست دانشگاه و دیگر معاونین در دانشگاه داشتند، دانشجویان فعال در انجمن های دانشجویی و کانون های فرهنگی به بیان توضیحی در مورد فعالیت های خود در دانشگاه پرداختند.

 

 

در ابتدای این نشست ریاست دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم به دکتر صدیقی و همراهانشان به صحبت پیرامون مسائل دانشگاه و دانشجویان پرداختند.

دکتر جلیل وند در ابتدا گفت: ما نظر مقام معظم رهبری و دولت را در مورد دانشگاه و دانشجویان اعمال خواهیم نمود.

وی افزود: ما در سرآغاز راه ایستاده ایم، و تجاری سازی اندیشه و ارتباط با جامعه و جوامع دانشگاهی از مهم ترین رویکرد های دانشگاه فناوری های نوین است.

 

                      

 

 

 

در ادامه این نشست دبیرهای انجمن های محاسبات، فیزیک مهندسی و It توضیحاتی در مورد فعالیت های انجام شده در انجمن های علمی دانشگاه بیان نمودند.

از کانون های فرهنگی فعال در دانشگاه نیز کانون رضوی و کانون زبان توضیخاتی ارائه نمودند.

دبیر کانون زبان دانشگاه در مورد فعالیت های برنامه ریزی شده در این کانون افزود: ما قصد برپایی خانه مهندس فناوری در دانشگاه داریم که معیار اصلی برپایی آن برگزاری کلاس های عملی برای فهم بهتر و بیستر دروس تئوری است.

همچنین از برگزاری همایش علمی و فنی تخصصی فی مابین دانشگاه های دیگر در ترم جاری خبر داد.

 

                 

 

در ادامه جلسه دکتر صدیقی معاون محترم وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه افزایش کیفیت اولویت اصلی وزارت علوم و دانشگاه ها است افزود: خوشحالم که با ورودم به این دانشگاه تجربه جدیدی کسب نمودم.

وی افزود: اکنون ارزش زمان بالا رفته است وفناوری هایی که در دنیا بدست آمده، امکان اینکه راه های چند ساله را چند ماهه طی نماییم فراهم نموده است.

ما باید تلاش نماییم تا با شیوه های جدید دانشگاه های نوپا و نسل سوم حرکت سریع و رو به جلو داشته باشند و در این راه نیاز به علوم و صنایع جدید نداریم، نیاز به افزایش رشته های مختلف و گرایش های جدید نیست بلکه باید بتوانیم با گرایش و هزینه های کم کارایی بالاتری داشته باشیم.

دکتر صدیقی در ادامه افزود: تغییر مدیریتی که چند ماه گذشته در این دانشگاه از طرف وزارت صورت گرفته بسیار بجا و مستمرثمر بوده است.

من با حضورم در دانشگاه فناوری های نوین شور و شوق را در دانشجویان دیدم و این تحرکات و پویایی رسالت دانشجویان فناوری های نوین را بیشتر از رسالت دانشجویان در دانشگاه های بزرگ خواهان است و نیاز به تلاش بیشتر دانشجویان را دارد که در آن صورت مشخص می شود این دانشگاه، دانشگاهی است که می توان روی آن تمرکز بیشتری داشت.

در ادامه دکتر مطیعی مدیر کل امور دانشجویان داخل افزود: دانشجویان و مشکلات آنان بزرگترین سرمایه اجتماعی ماست.

وی افزود: من به دانشجویان این دانشگاه به دلیل داشتن ریاست محترم، با تجربه و پر تلاشی تبریک می گویم.

دکتر مطیعی بیان داشت: ما به دنبال توسعه و تجهیز دانشگاه ها هستیم، تا فرصت های یادگیری را برای دانشجویان فراحم نماییم، و دانشجویان باید بتوانند با ساز و کار و ابزارهایی که فرصت ها را محیا می کند با تمامی نهادهای تاثیرگذار و توسعه سخت افزار و نرم افزار کار نمایند.

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن، دانشگاه فناوری های نوین سبزوار -  کدپستی: 9615131113        تلفن :  44200750 - 051                          تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.