ویژه برنامه روز دانشجو

ر این مراسم ریاست محترم دانشگاه ضمن تبریک فرا رسیدن روز دانشجو، 16 آذر را به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان این سرزمین در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی رژیم پهلوی دانست و افزود: دانشجویان این دانشگاه ضمن توجه به وظیفه اصلی خود که همانا فعالیت جدی و جهادی در عرصه دانش و پژوهش است، باید با بصیرت و آگاهی در مقابل دخالت‌های بیگانگان در کشور ظاهر شوند.
ایشان اظهار نمود: در جنگ تحمیلی نیز شاخص ترین فرماندهان و متخصصان از دانشجویان بودند و این قشر در هشت سال سازندگی و اصلاحات نیز نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

 

 

دکتر جلیل‌وند ضمن اشاره به رسالت دانشگاه فناوری های نوین به عنوان یک دانشگاه نسل سوم، خاطر نشان کرد: تربيت و آموزش دانش آموختگاني كه توانايي ها و مهارتهاي لازم براي راه اندازي شرکت های دانش بنیان دارند، از وظايف اصلي این دانشگاه مي باشد و دانشجویان قرار است نقش فعالي در عرصه‌ي توسعه‌ي اقتصادي کشور داشته باشند.

ایشان از دانشگاه ها به عنوان متوليان پرورش نيروي متخصص جامعه یاد نمود و افزود: دانشجو در توسعه كارآفريني، نقش كليدي دارد و دانشگاه با داشتن نيروي انساني متخصص و امكانات پژوهشي مي تواند دانش‌آموختگانی خلاق و کارآمد تربیت کند.

آقای قدرتی مدیر دانشجویی و فرهنگی نیز طی سخنانی روز 16 آذر را یکی از روزهای تاثیر گذار حیات ملت ایران دانست که باعث رشد نهضت عظیم ملی و اسلامی انقلاب و پویایی بیشتر دانش شده است.

وی با تاکید بر رویه وحدت و همدلی  اظهار کرد: این دانشگاه با امکانات موجود پتانسیل توسعه همه جانبه را داراست و این فرصت گرانبهایی است که در سایه زحمات چندین ساله محقق شده است و این امر وظیفه ما را در انجام کار‌های دانشجویی و فرهنگی سنگین‌ تر می‌کند و باید به‌ درستی و با صداقت تمام، کارهای فرهنگی را سامان دهیم.

 در ادامه این مراسم خانم محسنی مشاور ریاست به بیان گزارشی از فعالیت‌های انجام شده در مدت مسئولیت دو ساله خود در حوزه دانشجویی پرداخت و تصریح کرد: بدون شک فعالیت های صورت گرفته در این حوزه با حمایت و مساعدت ریاست محترم دانشگاه و تلاش‌های همکاران فرهنگی این حوزه محقق گردیده است که جا دارد کمال تشکر و قدردانی خود را از این مساعدت‌ها و همراهی‌ها اعلام دارم.

 

          

 

 در این مراسم از زحمات صادقانه و مجدانه خانم محسنی ثانی در حوزه دانشجویی تقدیر به عمل آمد و با اهداء هدیه ای به رسم یاد‌بود از ایشان تقدیر شد.

همچنین از دیگر برنامه های این مراسم  که با همکاری کانون شعر و ادب ققنوس برپا شد می توان به برگزاری مسابقات علمی با هدف ایجاد انگیزه و افزایش نشاط علمی بین دانشجویان، تقدیر از دانشجویان پژوهشگر و برتر در دانشگاه ،اجرای تعزیه خوانی با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سبزوار اشاره نمود.

در انتهای مراسم قرائت چند شعر توسط دانشجویان خوش ذوق و قریحه با موضوع عاشورا که حال و هوای معنوی و شور حسینی برپا کرد، برگزار شد.

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن، دانشگاه فناوری های نوین سبزوار -  کدپستی: 9615131113        تلفن :  44200750 - 051                          تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.