پنجمین جشنواره غذای سنتی دانشجویی

 

پنجمین جشنواره پخت غذای سنتی دانشجویی

 

 

 

 

 

اطلاعیه "تمدید مهلت ثبت نام تقاضاي وام در پورتال دانشجویی"

اطلاعیه

"تمدیدمهلتثبتنامتقاضايوامدرپورتالدانشجویی"

 

بدینوسیله به اطلاع می رساند با عنایت به تقاضاي متعدد دانشجویان نسبت به تمدید ثبت نام تقاضاي وام در سامانه پورتال دانشجویی لذا کلیه دانشجویان محترم می توانند تا تاریخ بیست شهریور ماه سال 1395 ، جهت ثبت اطلاعات فردي و درخواست وام براي نیمسال اول سال تحصیلی 95-96  اقدام فرمایید.

 

نشانی جهت ثبت نام

http://bp.swf.ir/login.aspx

 

اداره رفاه دانشجویان

بازدید مسئولان شهری و دانشگاه از خوابگاه ها

به مناسبت فرا رسیدن هفته خوابگاه های دانشجویی، جمعی از اعضای هیأت رئیسه به همراه معاون محترم سیاسی فرماندار و رئیس شورای اسلامی شهرستان از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه بازدید نمودند.

 

 

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیل وند در این بازدید جایگاه خوابگاه های دانشجویی را مهم برشمرند.

 

در این حضور صمیمی ریاست دانشگاه ضمن تشکر از مجموعه دانشجویی و فرهنگی افزودند: در این هفته برنامه های متعددی را با تمرکز بر فعالیت ها و سیاست گذاری خوابگاه ها که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان امور دانشجویان ابلاغ  شده است در نظر گرفته ایم و به صورت خاص بحث خوابگاه‌های دانشجویی مورد توجه قرار می‌گیرد و به امکانات و مشکلات خوابگاه‌ها می‌پردازیم و با برنامه‌ ریزی‌های متعددی که در دانشگاه انجام شده است، این هفته برای دانشجویان در خوابگاه‌ها هفته پرشور و نشاطی خواهد بود.

 

ایشان با ابراز مسرت و تشکر وافر از حضور مسئولین شهری در این بازدید تصریح نمودند: با توجه به نام گذاری سال به نام «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل»،فعالیت این هفته را با این شعار و با هدف بهبود فضای خوابگاه ها آغازشده است و امیدواریم در خاتمه این هفته فعالیت های مناسب و در شان جامعه دانشگاهی به انجام رسانده باشیم.

 

ایشان با اشاره به نام روزهای هفته خوابگاه های دانشجویی تصریح نمودند: 27 اردیبهشت ماه با اسم "سیمای مطلوب زندگی دانشجویی، کارافرینی، نوآوری" نام گذاری شده است، که به طور ویژه می توان آن را به رسالت دانشگاه فناوری های نوین سبزوار مربوط دانست و لازم است تا دانشجویان عزیز دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در راه کارآفرینی و نوآوری تلاش مضاعفی نمایند.

دکتر جلیلوند همچنین با اشاره به اصلاح هرم اعضای هیات علمی با 35% افزایش رشد و با شتاب فوق العاده را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در چند ماه گذشته عنوان نمودند.

 

آقای میردشتی، معاون سیاسی فرماندار نیز با تبریک اعباد شعبانیه به دانشجویان دانشگاه، سبزوار را شهری دانشگاهی با 14 مرکز آموزش عالی و بالغ بر 25000 دانشجو عنوان نمودند. 

ایشان همچنین دانشگاه و دانشجو را از محورهای اصلی توسعه علمی ، فرهنگی و اجتماعی کشور عنوان نموده و خوابگاه دانشجویی را به عنوان خانه دوم دانشجو قابل اهمیت ویژه ای دانستند که در ارتقاء نشاط معنوی، حفظ آرامش روحی و جسمی ، اعتلای شخصیت و افزایش کیفیت تحصیلی دانشجویان دارد نقش دارد.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان توسعه کمی و کیفی خوابگاههای دانشجویی را به لحاظ جایگاه ویژه به عنوان یکی از ضرورت های تحقق اهداف دانشگاه در خصوص تولید علم و نیروی انسانی توانمند علمی برشمرد و از این نقطه نظر این مکان را دارای نگاه ویژه از نظر مسئولین شهرستان عنوان نمود.

ایشان همچنین آرزوی خدمتگزاران شهری را ، نشاط، بالندگی، موفقیت و پیشرفت جامعه دانشگاهی دانست که در این راه تلاش شده است در جهت احترام به شخصیت دانشجو و تکریم انسانی آنها، اهمیت دادن ویژگیهای فردی و شخصی، قومی و فرهنگی و ایجاد و برقراری تعامل و تشریک مساعی با ایشان به منظور استفاده از توان دانشگاه ها در جامعه عنوان نمودند.

لذا کارکنان اداره امور خوابگاهها ضمن خوش آمد گویی و عرض خیر مقدم ، ورود شما دانشجویان عزیز به دانشگاه و حضورتان در خوابگاه، صادقانه خواهند کوشید تا فضای خوابگاهی اختصاص یافته به شما گرامیان ، محیطی امن، آرام و مناسب جهت زندگی باشد تا به نوبه خود سهمی هر چند اندک در پیشبرد علم و دانش این مرز و بوم داشته باشند .

 

مدیر دانشجویی وفرهنگی دانشگاه نیز با تبریک هفته خوابگاه ها به دانشجویان دانشگاه و قدردانی از زحمات ریاست دانشگاه در جهت ارتقاء وضعیت خوابگاهی، به رتبه بندی خوابگاه های اشاره کردند و افزودند: انتخاب اتاق نمونه خوابگاهی با توجه به استانداردهای لازم در میان تمامی خوابگاه ها صورت پذیرفته که البته انتخاب نمونه با توجه به اینکه تمامی واحدهای خوابگاه های دانشگاه نمونه هستند سخت بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان نیز در سخنانی افزودند: اکثیرت جامعه خوابگاهی غیر بومی هستند و لازم است به نمایندگی از اعضای شورای شهر حضور شما را در سبزوار، شهر دیرینه های پایدار، شهری با تاریخی کهن و دانشگاهی ارج بنهیم.

ایشان با اشاره به اینکه درست است که با استانداردهای در برخی موارد فاصله داریم ولی باید باور داشت که یک گروه همیشه آغازگر راه بوده اند و در ادامه سایرین از تکمیل آن بهره برده اند اما افتخار برای حرکت گروه اول همیشه بر جای خود باقیست.

مهندس تعصبی تصریح نمودند: فرصت را غنیمت بشمارید و از دوران دانشجویی و درخدمت علم و تحصیل بودن لذت ببرید چرا که فرصت ها به سرعت در حال گذر هستند.

ایشان در پایان حضور در جمع دانشجویان خوابگاهی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار را مسرت بخش عنوان نموده و برای تمامی دانشجویان دانشگاه آرزوی توفیق نمودند.

 

پایان بخش این نشست صمیمی که با دانشجویان هر سه خوابگاه دانشجویی دانشگاه انجام گرفت، اهداء هدیه به واحدهای نمونه خوابگاهی بود.

 

      

           
                               

اطلاعیه ثبت نام اولیه دانشجویان متقاضی وام های دانشجویی نیمسال اول سال تحصیلی 96-95

اطلاعیه ثبت نام اولیه دانشجویان متقاضی وام های دانشجویی نیمسال اول سال تحصیلی 96-95

 

 

به اطلاع  کلیه دانشجویان می رساند: صندوق رفاه دانشجویان وزارت متبوع ،به منظور تسهیل در ارائه خدمات دانشجویی، امکان ثبت نام اولیه دانشجویان متقاضی وام های دانشجویی برای نیمسال اول سال تحصیلی 96-95 را در پورتال دانشجویی صندوق رفاه دانشجویان به نشانی : http://bp.swf.ir/login.aspx فراهم نموده است.

 

لذا متقاضیان از تاریخ 95/4/1 لغایت 95/5/30 فرصت دارند جهت ثبت اطلاعات فردی و همچنین درخواست وام به سامانه موردنظر مراجعه نمایند.

 

شایان ذکر است:

 

 
  1- دانشجویانی که نسبت به ثبت نام اولیه در پورتال دانشجویی سامانه مورد نظراقدام نمایند در اولویت پرداخت قرار خواهند گرفت.


 
 2- دانشجویانی که قبلاً از تسهیلات رفاهی ( انواع وام ها و خوابگاه دولتی و … ) بهره مند شده اند، سوابق آنها در سیستم صندوق رفاه دانشجویان موجود بوده و صرفاً بایستی مطابق (راهنمای مراحل ثبت نام) وام مورد درخواست خود را انتخاب و ثبت نمایند.


 
 3- دانشجویانی که قبلاً از هیچ کدام از تسهیلات رفاهی نظیر انواع وام ها، خوابگاه  دولتی و … استفاده نکرده و فاقد اطلاعات در سیستم صندوق رفاه دانشجویان می باشند بایستی مطابق (راهنمای مراحل ثبت نام) نسبت به ثبت اطلاعات فردی و تحصیلی خود اقدام نمایند . امور دانشجویی تا تاریخ 95/5/20 اقدام به تائید اطلاعات مزبور نموده و این گروه از متقاضیان بایستی از تاریخ 21لغایت 95/5/30 مجدداً به سامانه مراجعه و نوع وام مورد درخواست خود را انتخاب و تائید نمایند.

 

راهنمای مراحل ثبت تقاضای وام (کلیک کنید)

 

اداره رفاه دانشجویان

 

 

برگزاری مسابقه برنامه نویسی

به همت انجمن علمی فناوری اطلاعات اولين دوره مسابقات برنامه نویسی Acm امروز در محل سايت دانشگاه برگزار گرديد.

دکتر قربانی مقدم با اشاره به اهمیت برگزاری این مسابقات بیان نمود: مسابقات Acm يکي از معتبرترين مسابقات علمي در حوزه ي کامپيوتر است که از سال ۱۹۷0 برگزار می‌شود و تأکید آن بر تقویت کار گروهی، مهارت‌های برنامه‌نویسی و توان حل مسئله در بین دانشجویان رشته‌های مرتبط با علوم و مهندسی کامپیوتر است.

وی درباره نحوه برگزاری این مسابقه اظهار داشت: مسابقات  Acmهر سال در چند مرحله در سطح جهان برگزار می‌شود. مرحله ابتدایی توسط دانشگاه‌ها به طور داخلی، مرحله‌ی بعد توسط سایت‌های منطقه‌ای، سپس مرحله قاره ای و مرحله‌ی جهانی آن توسط مؤسسه‌ی  Acm برگزار می شود. این مسابقه علاوه بر اعتبار دانشگاهی، مورد توجه شرکتهای بزرگی مثل آی‌بی‌اِم و گوگل نیز قرار گرفته است.

همچنین مهندس مهری مدیر گروه فناوری اطلاعات درباره برگزاری اين مسابقه در دانشگاه افزود: مسابقه بصورت تيمي در 7 گروه 3 نفره و با هدف ترغیب دانشجویان به فعالیت‌های خلاقانه و تشویق آنان برای دستیابی به مهارت‌های پیشرفته در زمینه برنامه‌نویسی کامپیوتر، استعداد یابی دانشجویان و تشکیل تیم‌ برنامه‌نویسی ACM دانشگاه‌ برای شرکت در مسابقات کشوری و جهانی است.

 

 

                                            

                 

                                                              

 

                                          

 

 

    آدرس: کمربندی سبزوار،تقاطع جاده بردسکن، کدپستی: 9615131113 ، صندوق پستی: 679    

             

  تلفن: 44200751-051 

         

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.