آزمایشگاه

 

  

           
           

به آزمایشگاه اپتیک و لیزر دانشگاه فناوری های نوین سبزوار خوش آمدید. در این وبگاه شما می توانید ببینید که ما چه کار می کنیم و چرا در انجام دادن آنها اشتیاق داریم. ما امیدواریم که همه اطلاعاتی که می خواهید را در اینجا پیدا کنید. اگر نتوانستید، لطفا با ما تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

این آزمایشگاه در سال 1396 تاسیس شد و ما تصمیم داریم که در زمینه اپتیک و لیزر یکی از فعال ترین مراکز شمال شرق کشور باشیم. کاربردهای لیزر و طراحی سیستم های اپتیکی علاقمندی اصلی ما است.

ما در حوزه طراحی اپتیکی، طیف سنجی لیزری، میکرو لیتوگرافی و اندازه گیری در سه بعد فعالیت می کنیم. این امر به ما امکان همکاری با برخی از بهترین آزمایشگاه های ایران را فراهم می کند و همچنین ارتباط با شرکت های با تکنولوژی پیشرفته در زمینه اپتیک و لیزر را توسعه می دهد.

یکی از دغدغه های اصلی ما جذب و پرورش نیروهای با استعداد و حمایت از آنها در راستای کار آفرینی است. ما از پژوهشگران جوان دعوت به همکاری می کنیم.ما امیدواریم که این تارگاه به شما یک نگاه کلی درباره فعالیت های ما بدهد. تقاضا داریم که برای هر گونه سوال فنی یا همکاری بیشتر با ما تماس بگیرید.

  

 

      

 

 

آدرس و نقشه

 

 

 

 

سرپرست آزمایشگاه : دکتر هادی برزویی              تماس داخلی :  5227            پست الکترونیک         این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 


 

 

کارشناس آزمایشگاه:

 

 

 

             تماس داخلی :

 

 5225

 

پست الکترونیک              این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

         

 

 

 

 

اعضا

 

 

 

 

 

 
دکتر برزویی 

 

 

 

 

 

دکتر هادی برزویی

 

 دکتری در رشته فیزیک (اپتیک) از دانشگاه علوم پایه زنجان در سال 1393 و در حال حاضر استادیار دانشگاه فناوری های نوین سبزوار است. زمینه پژوهشی ایشان مطالعه جو با استفاده از لیدار رامان و اپتیک پراشی است. ایشان عضو انجمن اپتیک و فتونیک ایران هستند. 

 

 

 

دکتر مرضیه عباسی فیروزجاه

 

 

دکتری در رشته فتونیک از دانشگاه شهید بهشتی، پژوهشکده لیزر و پلاسما (سال 1393) که در زمینه خواص اپتیکی و اپتوالکترونیکی لایه های نازک و لایه ی نشانی فعالیت پژوهشی دارند.

 

 

  اپتیک پراشی                                     

 

 

 

قطعات اپتیکی پراشی نوع جدیدی از عدسی ها هستند که ساختار هندسی و نحوه طراحی آنها کاملا با عدسی های متداول فرق دارد. پایه طراحی این قطعات بر پراش نور استفاد بوده و برای ساختن آنها از فناوری میکرولیتوگرافی استفاده می کنند. عدسی های پراشی با توانمندی ها و قابلیت هایی که دارند باعث سبک تر، ساده تر و کوچک تر شدن سامانه های اپتیکی میشوند.

                                             


        

 نیروگاه خورشیدی فرنلی

 
 دریافت کننده فرنلی نوعی از متمرکزکننده سهموی خطی است که در آن، پرتو‌های خورشید به جای اینکه مستقیماً به سطح سهموی برخورد کنند، از طریق تعدادی آینه تخت باریک به روی آن منعکس می‌شوند. 

                                                                

 


 

میکرو و نانو لیتو گرافی

       

         


                                                          

طیف سنج رامان

  

طیف سنجی (بیناب نمایی) رامان مطالعه نوعی از برهمکنش بین نور و ماده است که در آن نور دچار پراکندگی غیرالاستیک می‌شود. در آزمایشهای طیف سنجی رامان، فوتونهای تک طول موج (در ناحیهٔ مرئی، نور تکفام گفته می‌شود) روی نمونه متمرکز می‌شود و عموماً لیزر به عنوان چشمه تکفام شدت بالا بکار می‌رود. فوتونها با مولکول‌ها برهمکنش می‌کنند و بازتابیده، جذب یا پراکنده می‌شوند. طیف سنجی رامان فوتونهای پراکنده شده را مطالعه می‌کند.  

 


 

 لیدار

   

 یکی از فناوری‌های سنجش از راه دور است که از طریق روشن کردن هدف با لیزر و تجزیه و تحلیل نور منعکس‌شده، فاصله‌ها را اندازه‌گیری می‌کند. فناوری لیدار مشابه اصول رادار کار می‌کند که بعضی اوقات نیز رادار لیزری نامیده می‌شود. اختلاف اصلی بین لیدار و رادار در واقع نوع طول موج‌های تابشی مورد استفاده‌است. رادار از طول موج‌هایی در ناحیه رادیویی استفاده می‌کند در حالی که لیدار طول موج‌های لیزری بکار می‌برد.

 

 

                        آدرس: کمربندی سبزوار،تقاطع جاده بردسکن، کدپستی: 9615131113 ، صندوق پستی: 679                        تلفن: 44200751-051 

                       پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید                                                                                             حق کپی رایت برای دانشگاه فناوری های نوین سبزوار محفوظ است.