skhtma1.jpg

تقویت روحیه کارکنان، اصلاحات جدید و افزایش بهره وری رویکرد جدید مدیریت امور اداری و پشتیبانی خواهد بود.

 

مدیر امور اداری و پشتیبانی رویکرد جدید این مدیریت را «کرامت، شفافیت، عدالت، تقویت روحیه کارکنان و اصلاحات جدید و افزایش بهره وری» دانستند.

به گزارش روابط عمومی داتنشگاه مهندس مهری با اعلام این خبر افزودند: برنامه ها و تدابیر آینده مدیریت اداری به طور اجمال در این محورها خلاصه خواهد شد و به دنبال متجلی ساختن این محورها خواهیم بود.

 

 

مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه افزودند: این محورها وظیفه و تکلیف مدیریت اداری است و افزایش بهره وری نیز با مشارکت موثر کارکنان محقق می گردد.

ایشان تاکید نمودند: معتقدم در همه حال، کرامت و شخصیت تک تک کارکنان باید حفظ گردد.

 

مهندس مهری با اشاره به وظایف کارکنان دانشگاه بیان داشتند: مهمترین شاخصه ای که به طور جدی باید به آن پرداخته شود این است که کارکنان در برخورد های اسلامی و انسانی نمونه باشند. برهمین اساس، اخلاق را به طور جدی در وجهه همت خود و کارکنان مجموعه ملاک عمل قرار خواهیم داد و اینگونه نیز از سایر کارکنان مورد انتظار است.

 

مدیر اداری و پشتیبانی در ادامه به تبیین مبحث شفافیت پرداخته و تصریح نمودند: تمامی کارکنان باید به تفصیل از حقوق خود در مجموعه آگاه باشند و فی المثل نسبت به میزان مرخصی، شرایط ورود و خروج های روزانه، میزان اضافه کار، شرایط تبدیل وضعیت و مواردی از این قبیل اطلاعات کافی داشته باشند. بر این اساس، در صورتی که آئین نامه ای وجود داشته باشد باید به همگان اعلام شود و اگر نباشد، باید تدوین و اعلام گردد.

 

ایشان با اشاره به اینکه کارکنان در تمامی حوزه های بایستی تمامی توان خود را در جهت افزایش فعالیت ها و عملکرد مثبت به کار گیرند، افزودند: مدیریت اداری قطعاً وظایف کارکنان مجموعه را شفاف خواهد نمود و از آنها خواهد خواست تا در جهت کمک به یکدیگر در برنامه ها، فعالیت ها و سایر امور که با اقتضای زمان صورت خواهد گرفت فعال باشند.

 

مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه بیان داشتند : متاسفانه در برخی بخش ها، برخی از کارکنان با حجم زیادی از کار مواجه و برخی دارای فراغت بال بیشتری هستند که این موضوع را با برنامه ریزی های مختلف سعی در تعدیل خواهیم داشت.

 

مهندس مهری در تبیین مبحث عدالت نیز گفتند: شفافیت رکن مهم عدالت است و آگاه شدن کارکنان به حقوق و تکالیف خود، طبیعتاً به تعمیق و تقویت عدالت خواهد انجامید. ضمن آنکه در یک نظام عادلانه، شایسته سالاری رقم خواهد خورد و افراد، بر اساس توانمندی ها و ابتکارات و ارزش های انسانی و نه بر اساس روابط، ارتقا خواهند یافت.

 

مدیر امور اداری در ادامه به تبیین افزایش بهره وری پرداختند و تاکید کردند: افزایش بهره وری محقق نخواهد شد مگر با تشریک مساعی و همکاری تک تک کارکنان و تصور می کنم در این بخش، وظیفه اصلی بر دوش کارکنان محترم مجموعه است.

 

ایشان با بیان اینکه حاکم شدن نظم اداری در انجام وظایف و اصلاح ساختار اداری، تقویت و علمی کردن سیستم ارزیابی کارکنان، مکانیزه نمودن امورات اداری به منظور بهینه سازی سیستم و تقویت فرایند آموزش های ضمن خدمت از جمله مهم ترین مواردی است که باید رعایت شود، بیان داشتند: اگر سیستمی دارای نظم و انضباط و در عین حال اخلاق باشد، ضمن آنکه از تضییع حقوق تک تک کارکنان جلوگیری خواهد کرد و تفاوت غیرعادلانه هم بین کارکنان نخواهد بود  اما در عین حال، مانع ویژه شدن معدود افراد در سیستم می شود.

 

مهندس مهری در پایان تاکید نمودند: همه آنچه عرض شد، نیاز به توضیح و تفصیل دارد که انشاءالله در آینده با اجرایی شدن برنامه ها و اصلاح برخی امور،  کارکنان محترم دانشگاه آن را به طور ملموس حس خواهند نمود.

تحقق این اهداف مسلماً نیاز به زمان و رفع موانع احتمالی دارد اما همه مطمئن باشند که با همکاری همکاران بزرگوار در حوزه مدیریت اداری، در این راه گام برخواهیم داشت.

 

سیستم اداری دانشگاه قطعاً پشتیبان کارکنان توانمند، متخلق به اخلاق اسلامی و سازمانی، دارای روحیه تعاون، تعهد به کار، پیرو قوانین و صاحب ایده و ابتکار است، پس کارکنان بایستی تمام توان خود را برای نزدیک شدن به این خط مشی و در مسیر آن قرار گرفتن به اجرا در بیاورند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.