skhtma.jpg

بایستی اساتید و مدرسین دانشگاه تمام توان خود را در اعتماد به دانشگاه صرف نمایند.

 

ضیافت افطاری استادان و کارکنان دانشگاه شامگاه دهم خرداد و همزمان با پنجمین شب ماه میهمانی خدا در محل سالن استاد شریعتی برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی در این جلسه ساده و صمیمی که تمامي اساتید گروه های آموزشی و کارکنان در آن حضور داشتند، رئیس دانشگاه با تبریک ماه مبارک رمضان، ماه بندگی الهی ابراز نمودند: امیدواریم از تمامی فیوضات این ماه عزیز بهره کامل را ببریم و بکوشیم که به برکت این ماه خودسازی و رهایی از نفس را که غایت اصلی این ماه است به بهترین شیوه شامل حال ما گردد.

 

ایشان با گرامیداشت 14 خرداد ماه سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، اندیشه متفاوت، درایت فوق العاده و سیره حضرت امام خمینی(ره) را زمینه ساز انقلابی بزرگ عنوان نمودند که تحولی عظیم در جهان ایجاد کرده است.

 

دکتر حدادنیا با اشاره به تاریخچه ایجاد دانشگاه بیان داشتند: دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در مسیر فراز و نشیب که از سال 1390 شروع شد به عنوان اولین دانشگاه تک جنسیتی کشور پس از انقلاب شناخته می شود که به تصویب شورای برنامه ریزی کشور رسیده است.

 

ایشان با تقدیر از زحمات اساتید به عنوان اصلی ترین بخش حلقه آموزش و پژوهش، ضمن ارائه راهکارهایی برای ارتقاء و تحول سازمانی دانشگاه تصریح نمودند: استاد در سرکلاس متانت درسی دارد و حتماً لازم است در دانشجو انگیزه ایجاد نماید حتی اگر در برخی موارد دانشجویان ما در سراسر کشور با مشکل انگیزشی روبرو شوند این وظیفه استاد است که انگیزش را در کلاس های درس خویش ایجاد کند.

 

رئیس شورای دانشگاه وظیفه استاد را علاوه بر تدریس و آموزش علم و پژوهش، پرورش دانشجو دانسته و بیان داشتند: دانشجو در عین حال اینکه پله های آموزش عالی را طی می کند باید اخلاق مدار نیز باشد.

 

عضو کارگروه آمایش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه با اشاره به طرح آمایش آموزش عالی، فرمودند: دانشگاه هایی مانند دانشگاه فناوری های نوین سبزوار زیر ساخت های خوبی در خود ایجاد کرده اند و نقش دانشگاه های محور مانند دانشگاه حکیم سبزواری در ارتقاء این دانشگاه ها نقشی تاثیر گذار است.

 

ایشان طرح مسائلی مانند ادغام دانشگاه فناوری های نوین سبزوار را با توجه به طرح آمایش آموزش عالی تکذیب نموده و اذعان داشتند: طرح آمایش آموزش عالی در جهت تقویت دانشگاه ها و نظارت بیشتر و رشد آنهاست و این موضوع دلیلی بر ادغام دانشگاه ها نیست و این موضوع بایستی تلاش بیشتر و موثرتر شما دانشگاهیان در جهت تعالی این دانشگاه را باعث شود.

 

رئیس دانشگاه با تاکید براینکه باید به دانشگاه، اساتید و دانشجویان اعتماد نماییم، گفتند: دولت یازدهم همه تلاش خود را برای ایجاد محیطی آزاد و پویا در دانشگاه ها بکار گرفته و رشد و شتاب گسترده دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی تصدیقی بر این مدعاست.

 

دکتر حدادنیا با توجه به اینکه دانشگاه، اعضای هیأت علمی و دانشجویان در خط مقدم تعالی و خدمت به جامعه و کشور هستند بیان داشتند: دانشجو بایستی به ما اطمینان داشته باشد و استاد بایستی دانشجو را بسان فرزند خود ببیند.

 

رئیس شورای فرهنگی دانشگاه با اشاره به اینکه استقلال کشور و در مقطع فعلی اجرای اقتصاد مقاومتی که رهنمود مقام معظم رهبری(مدظله العالی) است و نگاه ویژه ای که دولت تدبیر و امید به بدنه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری دارد بدون علم، دانش و توجه به دانشگاه امکان‌پذیر نیست تصریح کردند: بایستی اساتید و مدرسین دانشگاه تمام توان خود را در اعتماد به دانشگاه صرف نمایند و همت خود را به منظور تامین نیازهای علمی جامعه بگمارند.

 

ایشان با اشاره به سخنان ریاست محترم جمهور مبنی بر اینکه خواست دولت یازدهم رابطه نزدیکتر همه اساتید و دانشگاه ها با دولت است ابراز کردند: شکی نیست اساتید متدین و دلسوز کشور ما بهتر می توانند راجع به مصالح دانشجو، دانشگاه و آینده علم و فناوری نظر بدهند و سیاست ها را اجرا کنند.

 

دکتر حدادنیا با اشاره به اینکه یکی از سه رکن برنامه ششم توسعه پیشتازی در زمینه تولیدات علمی واقعی است بیان داشتند: خوشبختانه با تلاش موسسات و مراکز آموزش عالی کشور در سال های اخیر ارتقاء و پیشرفت خوبی در زمینه تولیدات علمی  انجام گرفته که این موضوع مرهون تلاش های بی نظیر اعضاء هیات علمی و مدرسین دانشگاه هاست.

 

در ابتدای این مراسم معاون آموزشی و پژوهشی ضمن عرض خیر مقدم به اعضای هیأت علمی، مدرسین و کارکنان دانشگاه، با ارائه گزارشی از روند فعالیت های این معاونت در نیمسال تحصیلی گذشته نقش تاثیرگذار اعضای هیأت علمی و مدرسین گروه های آموزشی را نقشی پررنگ عنوان نموده و افزودند: سه امر آموزش، پژوهش و به طور خاص ارتباط با صنعت را به طور جدی در دستور کار این معاونت قرار داده ایم و اگر این مدل به‌درستی اجرا شود می‌توان نتایج بسیار خوبی از آن به دست آورد همان‌طور که تاکنون دستاوردهای فراوانی داشته است.

 

دکتر صادقی فر با اشاره به رشد 0.14 درصدی سهم ایران در تولید علم دنیا بیان داشتند: اساتید دانشگاه های نسل سوم مانند دانشگاه فناوری های نوین سبزوار که دانشگاه هایی با رسالت دانش بنیان هستند بایستی برای تاثیر مضاعف این شتاب تلاش کنند.

 

ایشان با ابراز مسرت از اینکه دانشجویان دانشگاه در مقطع کارشناسی توانسته اند مقالات و طرح های مختلف پژوهشی ارائه دهند، بیان داشتند: انگیزه بالای دانشجویان این دانشگاه در کنار توان علمی شما اساتید فرهیخته می تواند نقش این دانشگاه ها را به نقشی کلیدی مبدل سازد.

 

 

 

 

 

 

 

 

  آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن 

        کدپستی: 9615918339             صندوق پستی: 679                   تلفن :  44200980 - 051          فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com                                                           تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.