skhtma.jpg

آرزوی مسئولین دانشگاهی نشاط، بالندگی، موفقیت و پیشرفت جامعه دانشگاهی است.

 

به مناسبت فرا رسیدن هفته خوابگاه های دانشجویی، معاونت دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی و کارکنان این معاونت همراه با ریاست دانشگاه و معاونت آموزشی و پژوهشی از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه بازدید نمودند.

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر حدادنیا در این بازدید جایگاه خوابگاه های دانشجویی را مهم برشمرند.

 

در این حضور صمیمی ریاست دانشگاه ضمن تشکر از مجموعه دانشجویی و فرهنگی افزودند: در این هفته برنامه های متعددی را با تمرکز بر فعالیت ها و سیاست گذاری خوابگاه ها که از سوی سازمان امور دانشجویان و صندوق رفاه ابلاغ شده است در نظر گرفته ایم.

ایشان افزودند: امیدواریم با توجه به سیاست های جدید دولت در بدنه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و توجه ویژه صندوق رفاه دانشجویان به صورت خاص به خوابگاه‌های دانشجویی در آینده نزدیک با برنامه ریزی های متعدد در خصوص امکانات و مشکلات خوابگاه‌ها نگاه ویژه ای خواهد شد.

 

رئیس دانشگاه در ادامه به اجرایی شدن طرح رتبه بندی خوابگاه های دانشجویی که مورد تاکید وافر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است اشاره نموده و اذعان داشتند: : این طرح در راستای عادلانه سازی اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی و رسیدگی به وضعیت آنها اجرایی شده است و استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار یکی از نکات برجسته فعالیت های حوزه معاونت دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی است و باعث مسرت است که بخش خصوصی تمامی مجوزها را از این منظر از شورای نظارت بر خوابگاه های دانشجویی شهرستان سبزوار اخذ نموده است.

 

دکتر حدادنیا همچنین آرزوی مسئولین دانشگاهی را نشاط، بالندگی، موفقیت و پیشرفت جامعه دانشگاهی دانستند که در این راه تلاش شده است در جهت احترام به شخصیت دانشجو و تکریم انسانی آنها، اهمیت دادن ویژگیهای فردی و شخصی، قومی و فرهنگی و ایجاد و برقراری تعامل و تشریک مساعی با ایشان به منظور استفاده از توان همه جانبه دانشجویان در جامعه گام های موثری برداشته شود.

 

ایشان در پایان، حضور خود در جمع دانشجویان خوابگاهی دانشگاه را در یکی از شب های ماه مبارک رمضان مسرت بخش عنوان نموده و برای تمامی دانشجویان دانشگاه آرزوی توفیق نمود.

 

در ادامه خانم دکتر صادقی فر دانشجويان را قشري فعال و پويا دانستند كه با درك صحيح واقعيت ها در جهت رسیدن به اهداف علمی و پژوهش باید گام های بزرگ بردارند و افزودند: فرصت را غنیمت بشمارید و از دوران دانشجویی و درخدمت علم و تحصیل بودن لذت ببرید چرا که فرصت ها به سرعت در حال گذر هستند.

 

ایشان تصریح نمودند: با توجه اینکه محیط خوابگاهی یکی از بهترین محیط ها برای تجربه مسئولیت پذیری، انتقال ایده ها و زندگی جمعی است بیان داشتند: امیدواریم دانشجویان خوابگاهی در ایفای نقش تاثیر گذار خود کنار علم و دانش پژوهشی محیط خوابگاه را محیطی خوب و زیبا و در شان دانشجو بسازند.

 

در ادامه بازدید نیز معاون دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی ضمن تبریک هفته خوابگاه های دانشجویی به ارائه گزارشی در خصوص وضعیت فعلی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه پرداخته و بیان داشتند: در سال تحصیلی گذشته توانسته ایم جهت رفاه حال دانشجویان ساکن در خوابگاه های دانشجویی میزان ودیعه و اجاره بها را تا حد زیادی عادلانه سازی کنیم که این مبلغ بر اساس رتبه بندی خوابگاه های دانشجویی در نظر گرفته شده است.

 

آقای قدرتی ضمن بیان اینکه دانشگاه و دانشجو از محورهای توسعه علمی، فرهنگی و اجتماعی کشور است و خوابگاه دانشجویی به عنوان خانه دوم دانشجو دارای اهمیت ویژه ای است بیان داشتند: خوشبختانه با افزایش خدمات رفاهی خوابگاه ها و تلاش در جهت کیفیت بخشی به وضعیت آنها با موافقت ریاست محترم دانشگاه هیچگونه افزایش اجاره بهایی در طول نمیسال تحصیلی گذشته نداشته ایم.

 

عضو شورای نظارت بر خوابگاه های دانشجویی شهرستان در ادامه بیان کردند: سال آینده نیز رتبه بندی خوابگاه های غیردولتی و خودگردان را با کمک شورای نظارت بر خوابگاه های دانشجویی در برنامه داریم تا بتوانیم خوابگاه های دانشجویی را تا حد بسیار مطلوبی استاندارد سازی کنیم.

 

در این بازدید رئیس دانشگاه از پیشنهادات و نقطه نظرات ارائه شده از سوی دانشجویان استقبال نموده و خواستار پیگیری امور رفاهی و معیشتی دانشجویان شدند و با اهدای هدایای از اتاق های نمونه خوابگاه های دانشجویی تقدیر نمودند.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن 

        کدپستی: 9615918339             صندوق پستی: 679                   تلفن :  44200980 - 051          فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com                                                           تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.