skhtma1.jpg

فارغ التحصیلان دانشگاه فناوری های نوین سبزوار آینده درخشانی خواهند داشت.

 

اولین جشن دانش آموختگی دانشجویان دانشگاه در رشته های مختلف تحصیلی، برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، این جشن که برای نخستین بار در دانشگاه برای بیش از 220 نفر از دانشجویان رشته های مختلف تحصیلی برگزار شد، از شکوه زیادی برخوردار بود.

 

در ابتدای این مراسم معاون دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، ضمن عرض خیر مقدم به دانشجویان و فارغ التحصیلان و خانواده های آنان، بیان داشتند: وضعیت کنونی خوابگاه های دانشجویی دانشگاه در مقایسه با دانشگاه های هم سطح وضعیت مناسب و خوبی است، ایشان با اشاره به فعالیت های رفاهی معاونت دانشجویی افزودند: خوشبختانه افزایش تسهیلات رفاهی، کیفیت بالای تغذیه دانشجویی و ... رشد رورافزون داشته است.

 

آقای قدرتی مشکلات احتمالی را ناشی از کمبود امکانات در گذشته عنوان نمودند که هر دانشگاهی نوپا و جدید التاسیس درگیر این موضوع بوده است که این مشکلات با شتاب و با حرکت رو به جلو دانشگاه تا حدود زیادی مرتفع گردیده است.

 

در ادامه معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با اشاره به تاریخچه دانشگاه و روزهای ابتدایی تاسیس آن، اولین فارغ التحصیلان دانشگاه را دارای اندوخنه بالایی از تجربیات دانسته که قطعاً این تجربیات بسیار ارزشمند خواهد بود.

 

خانم دکتر صادقی فر دانشجویان ورودی سال 1392 دانشگاه را دانشجویان با انگیزه،  فعال و موفق عنوان نموده و بیان داشتند: شما دانشجویان قطعاً همانطور که زندگی دانشجویی را به بهترین نحو به پیش برده اید در ادامه راه و با ورود به جامعه مطمئناً نقشی تاثیرگذار ایفا خواهید نمود.

 

رئیس دانشگاه در این جشن با قدردانی از زحمات تمامی دست اندرکاران برگزاری اولین دوره جشن دانش آموختگی دانشجویان بیان داشتند: به یقین اردیبهشت ماه امسال برای دانشجویان این دانشگاه در حافظه ها ماندگار خواهد شد و خاطره تحصیل و دوران دانشجویی یکی از بهترین لحظات بوده که برای دانشجویان مستعد و سختکوش رشته های مختلف مهندسی این دانشگاه لذت بخش تر بوده است.

دکتر حدادنیا دانشجو را کسی عنوان نمودند که چند سال علم و اخلاق را در کنار هم آموخته و اکنون آماده ورود به جامعه است تا بتواند این دانش را به بهترین شکل در اختیار بگذارد و از آن استفاده نماید.

 

ایشان با اشاره به تلاقی اولین دوره جشن دانش آموختگی با میلاد امام زمان(عج)، این موضوع را به فال نیک گرفته و بیان داشتند : از درگاه کبریائی خداوند رحمان، خواستارم که همه شاغلان به حرفه شریف مهندسی بتوانند به اصلی ترین وظیفه خود که رفع دغدغه های مختلف صنعت و جامعه است هر چه بیشتر و بهتر پرداخته و زکات علم خود را در جهت خدمت به ایران اسلامی مصروف نمایند.

دکتر حدادنیا با اشاره به اینکه بهترین لحظات دانشجویی در کنار هم بودن است افزودند: فارغ التحصیلان دانشگاه فناوری های نوین سبزوار دارای آینده ای درخشان خواهند بود.

 

رئیس دانشگاه با اشاره به اقدامات قابل تقدیر دولت افزودند: حضور در رتبه اول منطقه و جهان اسلام از نظر علمی، افزایش تعداد شرکت های دانش بنیان به 87.63 برابر نسبت به سالیان گذشته، سه برابر شدن درصد توليد مقالات علمي در سطح یک درصد برتر دنيا و نهایتا ایجاد 30000 شغل ایجاد شده مستقيم در پارك هاي علم و فناوري مراكز رشد که مورد تاکید مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در سال جاری بوده است گوشه ای از اقدامات دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در دولت تدبیر و امید بوده  که قطعا در سالیان آتی افزایش چشمگیری خواهد داشت و می تواند سهم بسزایی در رشد و شتاب کشور ایجاد کند.

 

دکتر حدادنیا در ادامه سخنان خود با اشاره به تاریخ مهندسی در ایران و کهن بودن آن بیان داشتند: مهندسی، همواره شاخه ای از علم بوده است و در قرن 18 میلادی، مفهوم «مهندسی» و «مهندس» چه در ایران و چه در دیگر نقاط جهان معانی و تعاریف روشن تر و ملموس تری در زبان برای خاص و عام پیدا نموده است. امروز طبقه بندی های مختلف اشتغال در حرفه های مختلف لزوم توسعه مهندسی را بیش از پیش الزامی داشته است.

 

دکتر حدادنیا در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه دانشجویان این دانشگاه از بهترین دانشجویان بوده اند که توانسته اند ظرفیت های خود را به ظرفیت های بالفعل تبدیل نمایند، ابراز امیدواری نموده و فرمودند: سایر دانشجویان و دانشجویانی که در سالیان جدید به دانشگاه وارد خواهند شد نیز دوران دانشجویی را از طلایی ترین دوران ها بدانند.

 

ایشان با بیان اینکه دانشجویان بایستی دانشگاه و محیط آن را به عنوان مکانی بسیار تاثیر گذار در شناخت مهارت ها، ویژگی ها علمی و پژوهشی و ... بشناسند و از این مدت بتوانند بهترین استفاده و تجربیات را اتخاذ نمایند بیان داشتند: قطعاً فارغ التحصیلان دانشگاه فناوری های نوین سبزوار آینده درخشانی خواهند داشت.

 

گفتنی است اولین جشن دانش آموختگی با اجرای برنامه های مختلف دانشجویی، فرهنگی و متنوع و اهداء هدایا به برگزیدگان و منتخبین رشته های مختلف، دبیران انجمن ها و مسئولین تشکل های دنشجویی، قرائت سوگندنامه دانشجویان، اجرای آیین اسب چوبی، قرائت شعر طنز توسط دانشجوی خوش ذوق آقای شکرزاده، مسابقه و ضیافت شام پایان یافت.

 

 

       

          

 

 

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.