skhtma1.jpg

نقش معلم و استاد در جامعه نقشی ارزنده و گرانبهاست

 

مراسم تجلیل از مقام استاد با اهداء گل و تقدیر و تشکر از اساتید دانشگاه برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، صبح امروز اعضای هیات رئیسه دانشگاه با حضور در ساختمان و کلاس های آموزشی ضمن اهداء گل به اساتید دانشگاه، طی نشستی دوستانه از تلاش ها و زحمات اساتید و مدیران گروه های آموزشی تقدیر نمودند.

 

معاون توسعه و مدیریت منابع در این نشست بیان داشتند: زيربناي هر كشور آموزش و پژوهش است و در كنار آن تزكيه مي‌تواند بسياري از مشكلات جامعه را حل كند، زيرا شاكله شخصيتي افراد از مدارس شروع و در دانشگاه ‌ها قوام پيدا مي‌كند.

ایشان تصريح نمودند: در عصر حاضر شكوه و عظمت هر جامعه بستگي به عظمت آموزش آن كشور دارد و حرف اول را علم، دانش وفناوري مي‌زند.

 

دکتر رضایی سرشت ضمن گراميداشت سالروز شهادت استاد فرزانه شهید مطهري(ره) به تشریح گوشه ای از شخصیت استاد شهید مرتضی مطهری(ره) پرداخته و افزودند: نقش معلم و استاد در جامعه نقشی ارزنده و گرانبهاست و شهید مطهری جزء علمایی بود که هم دانشگاه و هم حوزه را به خوبی درک کردند و بایستی به عنوان یک شخصیت مثال زدنی برای اساتید و معلمان از ویژگی های ممتاز ایشان الگو برداری کرد.

 

ایشان با تاکید بر اینکه شهید مطهری (ره) هم برای اسلام و تشیع ارزش بالایی قائل بود و هم برای ایرانیت، گفتند: این شهید هم ایرانیان را متمدن می دانست و هم اسلام را یک فرهنگ مهاجم تخریبی برای تضعیف فرهنگ ایران نمی شناخت.

 

خانم دکتر صادقی فر، معاون آموزشي و پژوهشی دانشگاه نیز در این مراسم بیان نمودند: هدف و چشم انداز اين معاونت تربيت دانشجوياني متعهد، پاسخگو و كارآمد است و در این جهت معاونت آموزشی و پژوهشی تمام تلاش خود را در جهت نیل به اهداف عالی اموزشی و به خصوص پژوهشی که در دانشگاه های نسل سوم به عنوان مهمترین شاخصه قلمداد می شوند به کار گرفته است.

 

ایشان در ادامه با گرامیداشت روز معلم افزودند: بی شك علم و دانش و نقش معلمان و مدرسان دانشگاه در تقویت بنیان های علمی در جامعه از اهمیت بالایی برخوردار است و با تولید ثروت از علم و دانش می توان در رشد و اعتلای كشور نقش موثری ایفا كرد که این موضوع در بین اساتید و مدرسان این دانشگاه به خوبی دیده می شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.