skhtma1.jpg

برگزاری همایش بایدها و نباید ها در تغذیه روزمره

 

دانشگاه فناوری های نوین سبزوار میزبان همایشی با عنوان بایدها و نباید ها در تغذیه روزمره  بود.

 

در این همایش که در محل سایت دانشگاه و به همت معاونت دانشجویی و فرهنگی برگزار شد معاون دانشجویی، فرهنگی و اجتماعی دانشگاه به فعالیت ها و دستاوردهای اداره تغذیه دانشگاه در نمیسال تحصیلی گذشته اشاره نمودند.

 

تدوین آیین نامه اجرایی اداره تغذیه، تشکیل شورای تغذیه، بهره گیری از کارآمدترین آنالیزهای تغذیه ای دانشگاه های و موسسات آموزش عالی،  تجهیز سلف سرویس دانشجویی دانشگاه تا ظرفیت 600 نفر از  مهمترین این اقدامات  بود.

 

آقای قدرتی  گفتند: بهره گیری از تیپ سوم قراردادهای ابلاغی سازمان امور دانشجویان که در این دانشگاه اجرایی شده است اقدام چشمگیری در زمینه اقتصاد مقاومتی است. وی با عنوان اینکه دانشجویان سفیران سلامت در جامعه اند، اجرای چنین همایش هایی را مثمر ثمر دانسته و ازدانشجویان خواستند تا در اشاعه مطالب کاربردی اینگونه همایش ها نقشی تاثیر گذار داشته باشند.

 

دکتر هاشمیان مشاور ارشد صنایع غذایی و مدرس دانشگاه، از سخنرانان این همایش بر استفاده از غذاهای سالم در سلف ها و غذاخوری های دانشجویی تاکید کردند و گفتند: باید در رژیم غذایی دانشجویان کلیه گروه های غذایی استفاده شود از جمله کربوهیدرات ها چربی ها و پروتین ها و در کنار آن از سبزیجات و میوه ها برای تامین ویتامین ها و املاح بدن استفاده گردد.

 

ایشان تغذیه دانشجویان را بسیار مهم دانسته و گفتند: مطمئنا در سیاست های صندوق رفاه و وزارت علوم به تغذیه دانشجویی اهمیت داده می شود چرا که دانشجویان به عنوان آینده سازان این کشور نیاز به تغذیه سالم و تندستی و سلامت جسمی و روحی دارند.

 

مهندس زمانی نژاد عضو کمیته تخصصی تغذیه صندوق رفاه دانشجویی کشور، دیگر سخنران این همایش با بیان اینکه دانشجویان عمدتا در سنین 18 تا 22 سال قرار داشته و نیاز به مواد غذایی سالم دارند گفتند: استفاده از مواد غذایی سالم و ارگانیک، شیر و میوه و استفاده از غلات و حبوبات و همچنین دانه های روغنی باید در برنامه غذایی روزانه و هفتگی دانشجویان قرار گیرد.

 

ایشان به مضرات غذاهای آماده و فست فودها که در حال حاضر مورد استفاده دانشجویان قرار می گیرد  اشاره کردند و گفتند: این غذاها در آینده باعث اضافه وزن و مشکلات گوارشی برای دانشجویان می شود و ما توصیه می کنیم دانشجویان ازغذاهای سنتی و محلی مناطق خود که بسیار سالم و مقوی هستند بهره مند شوند.

 

 

گفتنی است به شرکت کنندگان این همایش گواهینامه شرکت در همایش اعطاء می شود.

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.