skhtma.jpg

دانش نامه بازی های بومی، محلی شهرستان سبزوار برای نخستین بار تدوین شد

 

 

به گزارش روابط عمومی، معاون دانشجویی و فرهنگی از تدوین دانش نامه بازی های بومی، محلی شهرستان برای نخستین بار در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار خبر داد.

 

آقای قدرتی با ابراز مسرت از فعالیت گسترده انجام گرفته برای تدوین این دانش نامه بیان داشتند: از آنجا که بازی های بومی و محلی علاوه بر ایجاد نشاط در بدنه فعال دانشجویی باعث ایجاد ارتباط میان نسل جدید و قدیم، آشنایی نسل جوان با میراث گذشتگان و احیای بازی های بومی، محلی قدیمی و همچنین انتقال آداب و سنن منطقه هستند این موضوع مورد تاکید ویژه اداره کل تربیت بدنی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده است که با مشارکت هیات ورزش های بومی و محلی اداره ورزش و جوانان شهرستان تدوین گردیده است.

 

عضو شورای ورزش دانشگاه با اشاره به وجود بازی‌های بومی، محلی متعدد و مفرح در دیار کهن سربداران، اظهار کردند: توجه ویژه به این پتانسیل بالا و برگزاری‌های جشنواره‌های متعدد ورزشی با همکاری اداره ورزش و جوانان در سطح شهرستان و به خصوص برای جامعه دانشجویی، در دستور کار است.

 

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه با تاکید بر اهمیت نقش ورزش در توسعه آموزش، دانش، سلامت و استانداردهای زندگی در میان جامعه تصریح نمودند: توجه به ورزش در عرصه دانشگاه‌ها به عنوان مراکز نخبه پرور کشور از اهمیت بالاتری برخوردار است. امروزه ورزش در دانشگاه‌ها به درختی تنومند تبدیل شده که نگهداری و حفظ این جایگاه مستلزم ارتقای ساختار، پیش‌بینی منابع مالی و توسعه فضاهای ورزشی متناسب با گسترش مراکز آموزش عالی و جمعیت دانشجویی است.

 

ایشان ضمن قدردانی از کارکنان اداره تربیت بدنی دانشگاه، رشد و فعالیت های ورزشی را زمینه ساز تعالی جامعه دانشگاهی دانستند و ابراز امیدواری کردند در آینده شاهد افزایش سطح و توان ورزشی دانشگاه و دانشجویان باشیم. 

 

 

روابط عمومی دانشگاه

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.