skhtma.jpg

لزوم ایجاد زمینه تبیین و تقویت ارزش های اسلامی در دانشگاه

 

باید در دانشگاه فضایی فراهم آوریم تا ارزش های اسلامی در آن تبیین و تقویت گردد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیلوند در جلسه کمیته توسعه و صیانت از عفاف و حجاب در دانشگاه که با حضور معاون دانشجویی و فرهنگی، معاون آموزشی و پژوهشی، مسئول مرکز مشاوره، حراست و نماینده تشکل بسیج دانشجویی دانشگاه برگزار شد، با تاکید بر این مطلب افزوند: رسالت دانشگاه ایجاد فضایی مطلوب در جهت صیانت از عفاف و حجاب است تا زمینه لازم برای ترغیب دانشجویان به امر حجاب فراهم شود. وی با بیان اینکه چادر به عنوان یک حجاب برتر در جامعه اسلامی مد نظر می باشد گفتند: علاوه بر قرب الهی، حجاب و پوشش مناسب باعث سعادت و بالندگی جامعه و تحکیم بنیان خانواده می شود و جامعه را از بخشی از آسیب های اجتماعی و اخلاقی مصون نگه می دارد.

 

رئیس دانشگاه افزودند: با توجه به این نکته که هر دانشجو قبل از دانشجو بودن شهروند جامعه می باشد و رفتار وی متأثر از رفتار شهروندی اوست با اصلاح و تبیین رفتار صحیح در بین دانشجویان می توانیم در تربیت شهروندان سالم موثر باشیم که این مهم با همراهی، هماهنگی و مشارکت همه بخش های دانشگاه از جمله اساتید، کارکنان و دانشجویان میسر خواهد شد.

 

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از دیگر اعضای این کمیته بیان داشتند: دانشگاه فناوری های نوین سبزوار هم راستا با دیگر دانشگاه های کشور در زمینه اجرای بخشنامه وزارت علوم در حوزه حجاب و عفاف به تشکیل کمیته توسعه و صیانت از عفاف و حجاب اقدام نموده است هرچند در سال های گذشته و قبل از ابلاغ این بخشنامه نیز در جهت برنامه ریزی برای توسعه این فرهنگ تلاش نموده است. آقای قدرتی به برگزاری نشستی در این زمینه با دانشجویان اشاره نمودند و گفتند: "برگزاری کرسی های آزاد اندیشی، انتشار بروشور، نصب بنر، برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوعات عفاف و حجاب و مهارتهای ارتباطی، در دانشگاه و خوابگاه های دانشجویی، صحبت و تذکر و در نهایت برخورد با افرادی که دچار افراط در این موضوع شده اند" از راهکارهای پیشنهادی دانشجویان در این جلسه بوده که می تواند با بررسی دقیق تر جهت تدوین دستورالعمل کمیته مورد استفاده قرار گیرد.

 

دکتر صادقی فر معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز در این جلسه گفتند: با ارائه الگوی صحیح به دانشجویان می توان فرهنگ عفاف و حجاب را برای آنان درونی کنیم تا دانشجویان با باور این موضوع به عنوان ارزش انسانی، خود را ملزم به  رعایت عفاف و حجاب در همه ی عرصه های حضور در اجتماع بدانن. دکتر صادقی فر افزودند: در این امر استفاده از ظرفیت اساتید می تواند بسیار موثر باشد.

 

بهره برداری از قابلیت های فضاهای مجازی، گروه های همتا یا peer groups، رفتارهای ارشادی و تربیتی، ورود مستقیم عوامل حراست و ... از دیگر موارد مورد بحث در این جلسه بود.

 

 

 

 

 

 

 

 

  آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن           کدپستی: 9615131113             صندوق پستی: 679                   تلفن :  44200980 - 051      شماره فکس : 44200981 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com                                                           تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.