skhtma.jpg

همراه با پژوهشگران برتر دانشگاه در رشته مهندسی صنایع

 

در ادامه معرفی اساتید و پژوهشگران دانشگاه جهت آشنایی بیشتر دانشجویان با حوزه های کاری آن ها و ترغیب دانشجویان به انجام فعالیت های پژوهشی روابط عمومی دانشگاه طی مصاحبه ای با دکتر عزت پور مدیر گروه و عضو هیأت علمی گروه صنایع دانشگاه در زمینه آموزشی و پژوهشی نظرات ایشان را جویا شدند که در ادامه میخوانیم:

 

 آقای دکتر لطفا خودتان را معرفی کنید؟                                                                    

-  حمیدرضا عزت پور هستم، دکتری مهندسی مواد از دانشگاه فردوسی مشهد

 

ازچه سالی و در چه حوزه ای در دانشگاه مشغول به کار شدید؟

-  در آبان ماه ۹۴ به عنوان هیأت علمی گروه مهندسی صنایع در این دانشگاه جذب شده ام و در ادامه بنا به پیشنهاد معاون آموزشی و پزوهشی به عنوان مدیر گروه صنایع مشغول به خدمت هستم و شاخه فعالیت پژوهشی اینجانب در مهندسی مواد، نانو مواد، کامپوزیت های زمینه فلزی و رفتار تغییر شکل فلزات می باشد.

 

اگر امکان دارد در خصوص فعالیت های پژوهشی که تاکنون انجام داده اید توضیح دهید؟

-  تاکنون ۲۵ مقاله ISI و ISC و ۱۵ مقاله کنفرانسی اینجانب پذیرش شده است و در یک سال و چند ماه حضور در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار  تعداد 3 مقاله ISI اینجانب در مجلات: Material chemistry and physic، Material science and performance و Material science and engineering به چاپ رسیده و تعداد 2 عنوان مقاله تحت داوری و 2 مقاله کنفرانسی و یک دعوتنامه از کنفرانس بین المللی نانوتکنولوژی در بوستون آمریکا جهت سخنرانی و ارائه مقاله را در این مدت حضور کارنامه پژوهشی خود دارم.

 

در حال حاضر در چه زمینه پژوهشی مشغول به فعالیت می باشید؟

-  در حال حاضر در زمینه تولید کامپوزیت های زمینه منیزیمی تقویت شده با ذرات گداخته پژوهش انجام می دهیم و در این مدت توانسته ایم به دستاوردهای جالبی در این زمینه دست پیدا کنیم در حالیکه می تواند کاربرد بسیار مؤثری در صنایع نظامی، هوایی و خودروسازی داشته باشد.

 

به نظر شما چالش های پیش روی حوزه پژوهش در دانشگاه چیست؟

-  از مشکلات پژوهشی در دانشگاه ها کمبود بودجه می باشد که با مرتفع شدن این مورد مسلماً شاهد رشد بیشتری در نوآوری ها و مقالات خواهیم بود.

 

راهکار پیشنهادی شما برای توسعه امور پژوهشی در دانشگاه و ترغیب دانشجویان به این امور چیست؟

-  با توجه به نسل سوم بودن و رسالت دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، شایسته است ترغیب دانشجویان به امور پژوهشی و به خصوص پژوهش های کاربردی تقویت بیشتری یابد. همانطور که با راه اندازی و استقرار حوزه توسعه و فناور دانشگاه قدم های خوبی در این مسیر برداشته شده، آگاهی رساندن دانشجویان جهت مشارکت بیشتر آنها و تداوم حمایت شرکت ها می تواند مثمر ثمر باشد.

 

 

روابط عمومی دانشگاه

 

 

 

 

  آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن 

        کدپستی: 9615918339             صندوق پستی: 679                   تلفن :  44200980 - 051          فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com                                                           تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.