skhtma.jpg

انجمن های علمی و کانون های فرهنگی متضمن نشاط و علمی دانشگاه هستند

 

حضور کانون ها و انجمن های علمی به عنوان بازوهای فرهنگی و علمی در دانشگاه سمت و سوی نشاط فرهنگی و علمی را در بین دانشگاهیان فراهم می نمایند.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیلوند در جلسه هم اندیشی با دبیران سابق و جدید انجمن های علمی و کانون های فرهنگی دانشگاه با بیان این مطلب افزودند: فلسفه حضور کانون ها و انجمن ها در دانشگاه عمق بخشی به معرفت دینی و نهادینه کردن رفتار معقول دینی است که این موضوع لازمه شخصیت دانشگاهی می باشد و مکان هایی جهت استعدادیابی دانشجویان به شمار می روند.

 

رییس دانشگاه ادامه دادند: با توجه به ماموریت دانشگاه فناوری های نوین سبزوار که کارآفرینی و تولید ثروت از علم می باشد، مجموعه این دانشگاه بایستی در بها دادن و پرداختن به مسائل انجمن ها و کانون ها پیش گام باشد.

 

ایشان با توصیه دانشجویان به فعالیت و حضور پر رنگ در حوزه توسعه و فناوری دانشگاه گفتند: این مرکز می تواند به عنوان مکانی جهت انجام دوره های کارورزی و آشنایی بیشتر دانشجویان با موضوعات پژوهشی و کار عملی به شمار آید.

 

دکتر جلیلوند بیان داشتند: اعتقاد من استفاده از ظرفیت های دانشجویی در امور دانشگاه است که این امر در هر دو جهت ارتقاء  دانشجویان و فعالیت های دانشگاهی مفید می باشد.

 

معاونت دانشجویی و فرهنگی دانشگاه نیز با تشکر از دبیران و اعضاء سابق این نهادها، فعالیت آنها در سال گذشته را مثبت ارزیابی نموده و افزودند: مهمترین چالش دانشگاه در حمایت از کانون های فرهنگی و انجمن های علمی، وضعیت مالی دانشگاه بوده ولی با این وجود همچون گذشته سعی مسئولین دانشگاه در این جهت خواهد بود که با وجود حداقل امکانات بتوانیم بیشترین کمک را به انجمن ها و کانون ها داشته باشیم. آقای قدرتی ابراز امیدواری نمودند که با انتخاب اعضاء جدید شاهد پویایی و رشد بیشتری در فعالیت های آنها باشیم.

 

معاونت آموزشی و پژوهشی دانشگاه از دیگر سخنرانان این نشست بوده و بیان نمودند: این معاونت آمادگی پشتیبانی کامل از فعالیت های پژوهشی انجمن های علمی را داراست و ما امید داریم پیشنهادات دبیران انجمن های علمی در جهت برنامه ریزی های لازم در این خصوص مثمر ثمر باشد و باعث افزایش کارایی کیفیت امور گردد.

 

خانم دکتر صادقی فر افزودند: انجمن های علمی می توانند با اطلاع رسانی صحیح فناوری های جدید به دانشجویان، زمینه لازم را برای حرکت های فناورانه در فضای دانشگاهی فراهم آورند.

 

در ادامه جلسه دبیران کانون های فرهنگی به بیان مسائل و خواسته های خود پرداختند، که از جمله آنها می توان به افزایش ساعت حضور مشاوران سلامت در دانشگاه، مشارکت بیشتردانشجویان و کارکنان دربرنامه های فرهنگی دانشگاه و توسعه کمی و کیفی نشریات دانشجویی اشاره نمود.

 

دبیران انجمن ها نیز در این جلسه خواستار برنامه ریزی جهت برگزاری کلاس های کارشناسی ارشد، ارائه دروس اختیاری مطابق با ضرایب امتحانی در کنکور و برنامه ریزی جهت حضور پر رنگ تر انجمن ها در جشنواره حرکت شدند.

 

در پایان رئیس و معاونان مربوطه با استماع درخواست های دبیران انجمن های علمی و کانون های فرهنگی قول مساعدت و حل عمده مشکلات را با توجه به توانایی های مالی دانشگاه دادند.

 

گفتنی است هفت انجمن علمی: فناوری اطلاعات، صنایع، ریاضی مهندسی، فیزیک مهندسی، مهندسی زیست محیطی، انجمن الکترونیک و مهندسی محاسباتی و همچنین چهار کانون: قرآن و عترت، همیاران سلامت، ققنوس و کانون رضوی و دپارتمان زبان در دانشگاه مشغول به فعالیت می باشند.

 

 

 

 

 

 

 

  آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن 

        کدپستی: 9615918339             صندوق پستی: 679                   تلفن :  44200980 - 051          فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com                                                           تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.