skhtma.jpg

حضور جناب آقای دکتر اشراقی از موسسه شتاب دهنده اروپا در همایش فیزیک

 

به همت انجمن علمی فیزیک مهندسی دانشگاه اولین همایش هفته فیزیک در دانشگاه با سخنرانی دکتر اشراقی از موسسه شتاب دهنده پروتون-نوترون بزرگ اروپا  برگزار گردید.

 

 

اهمیت شتاب دهنده ها در دنیا، کاربردهای مختلف شتاب دهنده ها در پزشکی و سرطان درمانی و ساخت شتاب دهنده ها و انواع آنها از محورهای مهم دکتر اشراقی در این سخنرانی بود.

 

ایشان همچنین از ساخت بزرگترین شتاب دهنده در دنیا با طول 27 کیلومتر در موسسه شتابدهنده پروتون-نوترون بزرگ اروپا (Ess) توضیحاتی بیان نمودند.

 

در ادامه همایش دکتر علی اصغر مولوی معاون پژوهشی و عضو هیأت علمی دانشگاه حکیم سبزواری به عنوان دیگر سخنران همایش در خصوص جایگاه این حوزه در دانشگاه ها و همچنین اعطاء فرصت تحصیلی در دانشگاه های خارجی به توضیح مطالبی پرداختند.

 

دکتر صادقی فر معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه نیز با اشاره به فعالیت های دانشگاه در حوزه پژوهش گفتند: مشارکت دانشجویان در انجام فعالیت های پژوهشی دانشجو محور از اولویت های حوزه پژوهش دانشگاه در سال جاری است و انجام فعالیت های پژوهشی می تواند در ایجاد ارتباط علمی کارآمد بین دانشجویان با اعضاء هیأت علمی موثر باشد.

 

ایشان در ادامه با ترغیب دانشجویان به برنامه ریزی هدفمند در امور خود تصریح کردند: مشخص کردن هدف و برنامه ریزی صحیح می تواند افراد را در نیل به اهداف خود یاری رساند که حرکت در  این مسیر تلاش و کوشش مداوم را می طلبد.

 

پخش کلیپ های مرتبط با موضوعات سخنرانی و پرسش و پاسخ دانشجویان از دیگر موضوعات همایش بود.

 

شایان ذکر است دکتر اشراقی دارنده دکتری فیزیک ذرات بنیادی از مرکز تحقیقات ریاضیات و فیزیک نظری ایران (IPM) است که در حال حاضر در دانشگاه لوند کشور سوئد (Lund University) در مرکز شتاب دهنده پروتون-نوترون بزرگ اروپا (The European Spallation Source (ESS مشغول به تحقیق می باشند.

 

روابط عمومی دانشگاه

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.