skhtma.jpg

یلدای مهربانی در سرای سالمندان پدر

 

جمعی از دانشجویان دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در اقدامی انسان دوستانه با حضور در سرای سالمندان پدر سبزوار شادی خود را با پدران سالمند تقسیم کردند.


به گزارش روابط عمومی، در این دیدار که در راستای تاکیدات دین اسلام در تکریم سالمندان و همچنین توصیه‌های مکرر خداوند در قرآن در مورد نیکی و احترام به سالخوردگان در آستانه شب یلدا برگزار شد جمعی از دانشجویان دانشگاه به همت معاونت دانشجویی به دیدار پدران سالمند مستقر در سرای سالمندان سبزوار رفتند تا ضمن آشنا شدن با بخش های مختلف این آسایشگاه، شب یلدا را در کنار پدربزرگ هایی که تنها و دور از خانواده در خانه سالمندان زندگی می کنند بگذرانند و نقش خود را در شاد کردن آنها به انجام برسانند.

 

مسئول روابط عمومی سرای سالمندان پدر ابوالفضل العباس (ع) سبزوار بیان نمودند: این مرکز در سال 1389 به همت خیر فقید حاج عباس صالح آبادی ساخته شده است و در حال حاضرمیزبان حدود 70 پدر سالمند از سراسر کشور است که 75 درصد آنان بی سرپرست می باشند.

 

آقای مجرد افزودند: سالمندانی که در این موسسه پذیرش شده اند در سه گروه جای می گیرند. گروه اول سالمندانی اند که بدون هیچ سرپرستی هستند و یا به دلیل داشتن بیماری در اماکن عمومی رها شده که این سالمندان توسط سازمان بهزیستی و مراجع ذیربط شناسایی و به صورت رایگان با عنوان سالمند مجهول الهویه پذیرش می شوند. سالمندانی که علی رغم داشتن سرپرست، به علت معلولیت و شرایط نامناسب اقتصادی و اجتماعی امکان درمان و نگهداری ایشان برای خانواده میسر نمی باشد نیز در موسسه پذیرش و با توجه به توانایی مالی خانواده و مشارکت خیرین نگهداری می شوند. و گروه آخر سالمندانی اند که دارای سرپرست می باشند ولی به علت بیماری های دوران سالمندی و تمایل خانواده جهت بهره مندی از خدمات تخصصی موسسه سالمندان پذیرش گردیده که کلیه هزینه های سالمند را خانواده ایشان پرداخت می نمایند.


مسئول روابط عمومی مرکز سالمندان ابراز امیدواری نمودند که با تداوم همکاری خیرین، هر چه بهتر به سالمندان پدر خدمات دهی نمایند.
شایان ذکر است اجرای موسیقی سنتی و بازدید از اماکن آسایشگاه سالمندان پدر و ... از دیگر برنامه های این بازدید که با استقبال دانشجویان و شادمانی سالمندان پدر همراه بود.

 

 

 

 

 

 

  آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن 

        کدپستی: 9615918339             صندوق پستی: 679                   تلفن :  44200980 - 051          فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com                                                           تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.