skhtma1.jpg

ایجاد بنیاد دانشگاهی مطلوب همزمان با هفته خوابگاه ها در دستور کار قرار گرفته است

 

به مناسبت فرا رسیدن هفته خوابگاه های دانشجویی، جمعی از اعضای هیأت رئیسه به همراه معاون محترم سیاسی فرماندار و رئیس شورای اسلامی شهرستان از خوابگاه های دانشجویی دانشگاه بازدید نمودند.

 

 

 به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر جلیل وند در این بازدید جایگاه خوابگاه های دانشجویی را مهم برشمرند.

 

در این حضور صمیمی ریاست دانشگاه ضمن تشکر از مجموعه دانشجویی و فرهنگی افزودند: در این هفته برنامه های متعددی را با تمرکز بر فعالیت ها و سیاست گذاری خوابگاه ها که از سوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان امور دانشجویان ابلاغ  شده است در نظر گرفته ایم و به صورت خاص بحث خوابگاه‌های دانشجویی مورد توجه قرار می‌گیرد و به امکانات و مشکلات خوابگاه‌ها می‌پردازیم و با برنامه‌ ریزی‌های متعددی که در دانشگاه انجام شده است، این هفته برای دانشجویان در خوابگاه‌ها هفته پرشور و نشاطی خواهد بود.

 

ایشان با ابراز مسرت و تشکر وافر از حضور مسئولین شهری در این بازدید تصریح نمودند: با توجه به نام گذاری سال به نام «اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل»،فعالیت این هفته را با این شعار و با هدف بهبود فضای خوابگاه ها آغازشده است و امیدواریم در خاتمه این هفته فعالیت های مناسب و در شان جامعه دانشگاهی به انجام رسانده باشیم.

 

ایشان با اشاره به نام روزهای هفته خوابگاه های دانشجویی تصریح نمودند: 27 اردیبهشت ماه با اسم "سیمای مطلوب زندگی دانشجویی، کارافرینی، نوآوری" نام گذاری شده است، که به طور ویژه می توان آن را به رسالت دانشگاه فناوری های نوین سبزوار مربوط دانست و لازم است تا دانشجویان عزیز دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در راه کارآفرینی و نوآوری تلاش مضاعفی نمایند.

دکتر جلیلوند همچنین با اشاره به اصلاح هرم اعضای هیات علمی با 35% افزایش رشد و با شتاب فوق العاده را از مهمترین اقدامات صورت گرفته در چند ماه گذشته عنوان نمودند.

 

آقای میردشتی، معاون سیاسی فرماندار نیز با تبریک اعباد شعبانیه به دانشجویان دانشگاه، سبزوار را شهری دانشگاهی با 14 مرکز آموزش عالی و بالغ بر 25000 دانشجو عنوان نمودند. 

ایشان همچنین دانشگاه و دانشجو را از محورهای اصلی توسعه علمی ، فرهنگی و اجتماعی کشور عنوان نموده و خوابگاه دانشجویی را به عنوان خانه دوم دانشجو قابل اهمیت ویژه ای دانستند که در ارتقاء نشاط معنوی، حفظ آرامش روحی و جسمی ، اعتلای شخصیت و افزایش کیفیت تحصیلی دانشجویان دارد نقش دارد.

معاون سیاسی فرماندار شهرستان توسعه کمی و کیفی خوابگاههای دانشجویی را به لحاظ جایگاه ویژه به عنوان یکی از ضرورت های تحقق اهداف دانشگاه در خصوص تولید علم و نیروی انسانی توانمند علمی برشمرد و از این نقطه نظر این مکان را دارای نگاه ویژه از نظر مسئولین شهرستان عنوان نمود.

ایشان همچنین آرزوی خدمتگزاران شهری را ، نشاط، بالندگی، موفقیت و پیشرفت جامعه دانشگاهی دانست که در این راه تلاش شده است در جهت احترام به شخصیت دانشجو و تکریم انسانی آنها، اهمیت دادن ویژگیهای فردی و شخصی، قومی و فرهنگی و ایجاد و برقراری تعامل و تشریک مساعی با ایشان به منظور استفاده از توان دانشگاه ها در جامعه عنوان نمودند.

لذا کارکنان اداره امور خوابگاهها ضمن خوش آمد گویی و عرض خیر مقدم ، ورود شما دانشجویان عزیز به دانشگاه و حضورتان در خوابگاه، صادقانه خواهند کوشید تا فضای خوابگاهی اختصاص یافته به شما گرامیان ، محیطی امن، آرام و مناسب جهت زندگی باشد تا به نوبه خود سهمی هر چند اندک در پیشبرد علم و دانش این مرز و بوم داشته باشند .

 

مدیر دانشجویی وفرهنگی دانشگاه نیز با تبریک هفته خوابگاه ها به دانشجویان دانشگاه و قدردانی از زحمات ریاست دانشگاه در جهت ارتقاء وضعیت خوابگاهی، به رتبه بندی خوابگاه های اشاره کردند و افزودند: انتخاب اتاق نمونه خوابگاهی با توجه به استانداردهای لازم در میان تمامی خوابگاه ها صورت پذیرفته که البته انتخاب نمونه با توجه به اینکه تمامی واحدهای خوابگاه های دانشگاه نمونه هستند سخت بوده است.

رئیس شورای اسلامی شهرستان نیز در سخنانی افزودند: اکثیرت جامعه خوابگاهی غیر بومی هستند و لازم است به نمایندگی از اعضای شورای شهر حضور شما را در سبزوار، شهر دیرینه های پایدار، شهری با تاریخی کهن و دانشگاهی ارج بنهیم.

ایشان با اشاره به اینکه درست است که با استانداردهای در برخی موارد فاصله داریم ولی باید باور داشت که یک گروه همیشه آغازگر راه بوده اند و در ادامه سایرین از تکمیل آن بهره برده اند اما افتخار برای حرکت گروه اول همیشه بر جای خود باقیست.

مهندس تعصبی تصریح نمودند: فرصت را غنیمت بشمارید و از دوران دانشجویی و درخدمت علم و تحصیل بودن لذت ببرید چرا که فرصت ها به سرعت در حال گذر هستند.

ایشان در پایان حضور در جمع دانشجویان خوابگاهی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار را مسرت بخش عنوان نموده و برای تمامی دانشجویان دانشگاه آرزوی توفیق نمودند.

 

پایان بخش این نشست صمیمی که با دانشجویان هر سه خوابگاه دانشجویی دانشگاه انجام گرفت، اهداء هدیه به واحدهای نمونه خوابگاهی بود.

 

      

           
                               

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.