skhtma1.jpg

کارگاه آموزشی مستند سازی فرآیندها

 

 

اطلاعات سازمان به عنوان یکی از اصلی‌ترین منابع سرمایه فکری محسوب می‌گردد؛ بنابراین ضرورت دارد تا سازمان پروژه‌ها و تاریخچه خود را به طور مناسبی مستندسازی نماید. معمولا پس از اتمام پروژه‌ها، آن‌چه به عنوان مستندات باقی می‌ماند، اسناد حقوقی، فنی و دبیرخانه‌ای است که در جاهای مختلفی پراکنده می‌شوند. بنابراین، یک منبع اطلاعاتی مدون و یکپارچه از آنچه سازمان باید به خاطر نگهدارد، وجود ندارد.

مستندسازی به معنی جمع‌آوری، سازماندهی، پالایش و انتقال اطلاعاتی است که سازمان دیر یا زود به آنها نیاز خواهد داشت. بخشی از این اطلاعات لابه‌لای مستندات و مدارکی است که واحدهای مختلف پروژه یا سازمان تولید و نگهداری می‌کنند. بخش دیگر آنها نیز به طور ضمنی در حافظه افراد مختلف سازمان قرار دارد که بایستی به طور شایسته‌ای بوسیله تکنیک‌های اصولی که در این زمینه وجود دارد استخراج شده و پس از پالایش در قالب مستندات درآیند.

 

 

از این رو معاونت توسعه و مدیریت منابع دانشگاه فناوری های نوین سبزوار بدلیل افزایش توسعه همه جانبه دانشگاه در بخش ها و فعاليت هاي مختلفي كه از طريق آنها انجام مي شود، مستند سازي اين فرآيندها را در دستور كار خود قرار داده است.

در این راستا صبح امروز کارگاه مستند سازی فرآیندها با حضور اکثریت مدیران و کارکنان دانشگاه برگزار گردید و معاون توسعه و مدیریت منابع درباره اهمیت مستند سازی فرآیندها در تمامی حوزه ها تاکید نمود.

قابل ذکر است دکتر استاجی در پایان پاسخگوی سوالات کارکنان بود. 

 

 

روابط عمومی دانشگاه

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.