skhtma1.jpg

دانشجویان سرمایه اصلی کشور هستند

 

به گزارش روابط عمومی دیروز ریاست دانشگاه میزبان گروه های فناور حوزه توسعه و فناوری بود.

 

 

رئیس دانشگاه در این نشست اعلام نمود:

هدف اصلی دانشگاه های نسل سوم علاوه بر آموزش و پژوهش، کارآفرینی می‌باشد.

دکتر جلیلوند نمایشگاه توانمندیهای شرکت های صنعتی و دانش بنیان سبزوار را توفیقی بزرگ عنوان نمود و  افزود: این نمایشگاه زمینه خوبی برای شناساندن توانمندی های صنعتی سبزوار بوجود آورد که همگی باید برای حرکت رو به جلو تلاش کنیم تا این فرصت را در مجامع علمی به منصه ظهور برسانیم

همچنین رئیس دانشگاه با بیان اینکه حوزه توسعه و فناوری دانشگاه فرصت مغتنمی برای دانشجویان و صنعتگران به وجود آورده است، افزود: این مرکز مکانی برای تبدیل پژوهش به فناوری، ارتقای جایگاه دانشگاه از طریق کمک به حل معضلات و نیازهای جامعه، کاهش مشکل اشتغال و هدفمندسازی پژوهش های دانشگاهی است.

وی در ادامه  عنوان نمود: افتتاح حوزه توسعه و فناوری دانشگاه آغاز حرکت جدیدی برای دانشگاه فناوری های نوین است و انشاالله در این حوزه شاهد پژوهش‌های بنیادی و کاربردی در راستای برآورده کردن نیازهای جامعه باشیم.

دکتر جلیلوند اظهار نمود: دانشجویان سرمایه اصلی کشور هستند و همگی باید سعی و تلاش خود را در راستای شناسایی و حمایت از طرح و ایده های این عزیزان به کار بندیم.

 

دکتر جلیلوند به رویکرد راهبردی دانشگاه اشاره نمود و افزود: رسالت دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به عنوان یک دانشگاه کارآفرین از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از این رو به همتی مضاعف برای به ظهور رساندن رسالت دانشگاه نیاز است که با یاری خدا این امر محقق خواهد شد.

 

در ادامه اعضاء گروه های فناور به بحث و تبادل نظر در زمینه همسو شدن اهداف صنعت و دانشگاه، تقویت هرچه بیشتر دانشجویان در زمینه های کاربردی و عملی و ایجاد شوق و انگیزه در بین دانشجویان پرداختند.

 

 

در پایان جلسه با اهداء لوح  سپاس و تندیس نمایشگاه دستاورد های شرکت های صنعتی و دانش بنیان سبزوار از همکاری گروه ها در نمایشگاه، تقدیر به عمل آمد.

 

 

شایان ذکر است 8 گروه علمی فناور در حوزه توسعه و فناوری دانشگاه فناوری های نوین سبزوار استقرار یافته اند که در زیر به آنها اشاره شده است.

-          گروه فناور اپتیک و لیزر

-          گروه فناور برق و کامپیوتر

-          گروه فناور عمران و معماری

-          گروه فناور مواد و کامپوزیت ها

-          گروه فناور مکانیک و قطعه سازی

-          گروه فناور کشاورزی و صنایع غذایی

-          گروه فناور مدیریت و برنامه ریزی شهری

-          گروه فناور شیمی، محیط زیست و منابع طبیعی

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.