skhtma1.jpg

راه اندازی باشگاه کارآفرینی و مهارت افزایی در دانشگاه

 

 

ایجاد و راه اندازی باشگاه کارآفرینی و مهارت افزایی در دانشگاه

 

مدیر دفتر ارتباط با صنعت دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به مناسبت هفته پژوهش و فناوری، ضمن ارائه برنامه ها و فعالیت های ویژه این مناسبت، از ایجاد و راه اندازی باشگاه کارآفرینی و مهارت افزایی در دانشگاه خبر داد.

 


 

دکترحمیدرضا عزت پور، مدیر دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه، ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری گفت: پژوهش مبنای حرکت و پیشرفت هر دانشگاهی بوده و لزوم استمرار و گسترش فعالیت های تحقیقاتی امری است که اهمیت آن بر هیچ کس پوشیده نیست و این امر در شئون مختلف از جمله ارتقاء جایگاه و عملکرد دفاتر ارتباط با صنعت در دانشگاه ها قابل پیگیری می باشد. وی در خصوص اهمیت این موضوع گفت: دفاتر ارتباط با صنعت، در دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌ها نهادی است که برای پیوند دانشگاه و صنعت تاسیس شده و مبنای عملکرد آن تحقیق و پژوهش می باشد.

 

دکتر عزت پور در ادامه به روابط عمومی گفت: در همین راستا، جهت دهی و هدفمند کردن تحقیقاتی که در دانشگاه انجام می شود به سمت رفع نیازهای پژوهش و فناوری و حل مشکلات موجود در جامعه، تدوین استراتژی، ضوابط و بهبود روش های انعقاد قراردادهای پژوهشی اعضای هیات علمی، قانونمند كردن نحوه ارتباط دانشگاه با مراكز خارج از دانشگاه و اتخاذ سیاست های نظارتی مناسب جهت بهبود کیفی دوره های مهارتی و اشتغال پذیری دانشجویان از اولویت های دانشگاه فناوری های نوین سبزوار است زیرا مهم ترین بخش اقتصاد پسا صنعتی ، تولید دانش و اطلاعات و به دست آوردن مهارت است. وی با بیان اینکه پژوهش برای تولید کار و فناوری است افزود: حسب تاکیدات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اولويت فعاليت‌هاي دانشگاه بايد حرکت به سمت اقتصاد دانش بنيان باشد و ما می بایست در این موضوع پيش قدم شویم.

 

به گزارش روابط عمومي دانشگاه، مدیر دفتر ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه به منظور افزایش و ارتقاء فعالیت های دفتر ارتباط با صنعت، از ایجاد و راه اندازی باشگاه کارآفرینی و مهارت افزایی دانشگاه خبر داد. وی در خصوص ایجاد و راه اندازی باشگاه کارآفرینی و مهارت افزایی دانشگاه فناوری های نوین خاطر نشان کرد: این نهاد خواهد توانست با ارتباطی که با سایر نهادهای مهم، مانند سازمان فنی و حرفه ای ایجاد می نماید نگاه را نسبت به کارآفرینی و اشتغال تغییر داده و شاخص های مورد انتظار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را در راستای توان اشتغال پذیری دانشجویان در دانشگاه ارتقاء دهد. وی همچنین تصریح کرد: برای تعالی این موضوع بایستی خلاقیت های بالقوه را به کار بگیریم و در عملیاتی شدن آن بکوشیم. دکتر عزت پور در ادامه افزود: زیرساخت های سایت دفتر ارتباط با صنعت و جامعه در هفته آینده آماده خواهد شد و در خصوص راه اندازی آن اطلاع رسانی صورت خواهد گرفت.

 

 


 

 


عضو شورای پژوهشی دانشگاه با اشاره به اهمیت اشتغال و رشد اقتصادی در برنامه ششم توسعه بیان کرد: برنامه های چهارگانه طرح مهارت افزایی به منظور گسترش پاسخگویی به تقاضاهای اجتماعی از طریق کارآمدسازی برنامه های درسی و اموزشی، مورد تاکید وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری است و هدف از ایجاد باشگاه مذکور، مرکزی است که سامان دهی و تمرکز فعالیت ها و برنامه های حوزه کارآفرینی در مراکز دانشگاهی از جمله برنامه های مهارت افزایی و رویداد ها و دوره های مورد نیاز دانشجویان و اعضای هیات علمی است.


دکتر عزت پوردر پایان افزود خوشبختانه در سال جاری قراردادهایی توسط اعضای هیات علمی با بخش صنعت به امضا رسیده که امیدواریم در راستای اهداف دانشگاه بیش از پیش در این زمانه پیشرو باشیم و بتوانیم زمینه های مناسبی نسبت به مولفه های اصلی رشد و پیشرفت متوازن جامعه و صنعت فراهم سازی نماییم. وی با بیان اینکه بسترهای مناسب در فضای مجازی برای تدریس دروس مهارتی در دوران بیماری کرونا ایجاد شده است افزود: مشارکت دانشجویان در این موضوع می تواند زمینه ساز ورود بهتر و با کارآمدی بالاتر به بازار کار گردد و از این رو از دانشجویان عزیز جهت ثبت نام در دوره های مهارتی پیش رو دعوت می نماییم تا با حضور در کارگاه هایی که برای اولین بار در هفته پژوهش توسط این باشگاه انجام خواهد شد حضور یافته و از مطالب ارائه شده در این کارگاه ها بهره مند گردند.

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.