skhtma1.jpg

اظهارات معاون دانشگاه به مناسبت هفته پژوهش

 

 

پژوهش محوری، اولویت نخست دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به عنوان یک دانشگاه نسل سوم و کارآفرین است

 

معاون دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، دکتر مرضیه عباسی فیروزجاه در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه، ضمن تبریک هفته پژوهش و فناوری گفت: در راستای مأموریت های تعریف شده برای دانشگاه ها از سوی وزارت علوم، تقویت پژوهش محوری و مهارت افزایی در دوره های آموزشی دانشگاه مد نظر مسئولان دانشگاه قرار گرفته و در این راستا برنامه ریزی های خوبی جهت افزایش توانمندی های مهارتی و شغلی دانشجویان صورت گرفته است.

 

 

وی افزود: اجرای دوره های فرصت ارتباط با صنعت و جامعه اعضای هیات علمی دانشگاه ها، دیگر رویکرد پژوهش محوری دانشگاه است که در این بخش نیز به منظور برقراری ارتباط موثر بین دانشگاه و بخشهای مختلف صنعت و عملیاتی کردن یافته های اعضای هیات علمی و آشنایی با نیازهای واقعی جامعه اقدامات خوبی صورت گرفته است وحرکت رو به جلو پژوهش در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار بسیار امید بخش و نوید دهنده است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر عباسی با اشاره به شعار هفته پژوهش که با عنوان  "پژوهش و فناوری در خدمت جهش تولید " می باشد، گفت: اعضای هیأت علمی دانشگاه با بهره گیری از امکانات و آزمایشگاه های موجود و با همکاری سایر مراکز علمی برای انجام تحقیقات در خصوص دستیابی به فناوری های مورد نیاز بخش صنعت در منطقه و کشور به جد تلاش می کنند.

 

معاون دانشگاه فناوری های نوین سبزوار تصریح کرد با وجود تجهیزات آزمایشگاهی، هنوز برای توسعه این امکانات باید تلاش بیشتری صورت گیرد تا بتوان همسو با توانمندی نیروی انسانی مجرب در رشته های مهندسی صنایع، برق، اپتیک و فوتونیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک-تبدیل انرژی، مهندسی مواد و زیست برای توسعه منطقه و رفع نیاز بخش صنعت اقدامات بزرگتری صورت گیرد.

 

دکتر عباسی اشاره کرد در سالي كه گذشت دانشگاه فناوری های نوین سبزوار علي‌رغم تمامي محدوديت‌هاي دوران كرونا توانست عملكرد قابل قبولي را از خود نشان دهد. وی با بیان اینکه اعضای هیأت علمی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار طرحهای پژوهشی و تحقیقاتی خوبی را با دیگر مراکز علمی و واحدهای صنعتی به سرانجام رسانده اند گفت در سال جاری چندین قرارداد جدید منعقد شده و در حال اجرا است. از جمله اینکه با همکاری صندوق حمایت از پژوهشگران و فناوران کشور قراردادی پژوهشی در زمینه توسعه و تولید پوشش های سخت اپتیکی با استفاده از فناوری نوین پلاسمایی به ارزش حدود 200 میلیون ریال منعقد شده است. همچنین عضو دیگر هیأت علمی دانشگاه موفق به امضا طرح تحقیقاتی با شرکت دانش بنیان فتح نور میهن در زمینه تجهیزات اپتیکی به ارزش 400 میلیون ریال شده است. علاوه بر این موارد، چندین قرارداد صنعتی و تفاهم نامه های همکاری با صنعت در شرف انعقاد با دانشگاه است.

 

به نقل از روابط عمومی دانشگاه معاون دانشگاه فناوری های نوین سبزوار تصریح کرد: خوشبختانه همکاری های علمی دانشگاه جدای از دانشگاه ها و مراکز علمی داخلی با مراکز علمی خارجی نیز محقق شده است که از آن جمله می توان به همکاری علمی یکی از اعضا هیات علمی دانشگاه با دانشگاه ملی سنگاپور و دانشگاه فردوسی مشهد تحت مدیریت مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین المللی وزارت علوم اشاره کرد.

 

وی با اشاره به رشد کمی و کیفی مقالات منتشر شده توسط اعضای هیات علمی گفت حدود 30 درصد از مقالات علمی دانشگاه در سال گذشته با درجه اعتبار Q1 که جزء سطح اول مجلات با کیفیت بین المللی است، قرار گرفته است.  .

 

دکتر عباسی افزود: مشارکت اساتید و اعضای هیات علمی در طرح های تحقیقاتی بین المللی، سبب رشد جایگاه علمی دانشگاه در آخرین رتبه بندی اعلام شده پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در "شاخص بین المللی" شد به طوری که در این شاخص دانشگاه فناوری های نوین سبزوار موفق به کسب رتبه 14 در بین دانشگاه های صنعتی کشور شد.

 

وی به میزبانی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار از پنجمین گردهمایی گرانش و فیزیک ذرات شمال شرق کشور در هفته پژوهش اشاره کرد و گفت: این گردهمایی با حمایت انجمن فیزیک ایران برگزار می شود و موضوع ها و زمینه های مورد بحث در این گردهمایی کاملاً تخصصی بوده و شامل فیزیک انرژی های بالا، پدیده شناسی، امواج گرانشی،  فیزیک سیاه چاله،  کیهان اولیه، ماده و انرژی تاریک،  گرانش کلاسیک و کوانتمی،  نظریه ریسمان، گرانش همدیس و گرانش تعمیم یافته خواهد بود و سخنرانان مدعو این همایش از دانشگاه ساوت همپتون انگلیس و از مرکز بین المللی فیزیک نظری عبدالسلام ایتالیا هستند که یکی از بزرگترین مراکز پژوهشی دنیاست و اعتبار جهانی این مرکز بر همگان محرز است.

 

وی در پایان از تمامي اساتيد، دانشجويان و كارمندان به پاس تلاش و زحماتشان قدرداني نموده و گفت از خداوند متعال ضمن آرزوي سلامتي براي همه عزيزان سالي پر از موفقيت در عرصه‌هاي علمي و پژوهشی را برای مجموعه دانشگاهیناوری های نوین از خداوند متعال خواستارم.

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.