skhtma1.jpg

انعقاد قراداد پژوهشی بین المللی

 

 

 

در قالب همکاری های بین اللملی دانشگاه، مابین مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه فناوری های نوین سبزوار صورت پذیرفت:

 

 انعقاد قراداد پژوهشی در دستیابی به خواص مکانیکی و سایشی فوق العاده در کامپوزیت جدید زمینه با آلیاژ آنتروپی بالای FeCoCoMnNi تقویت شده با CNT+GNP" بین مرکز مطالعات و همکاری های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دانشگاه فناوری های نوین سبزوار

 

 

این طرح پژوهشی با حمایت 500 میلیون ریال، توسط دکتر حمیدرضا عزت پور، عضو هیات علمی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به عنوان مجری داخلی و پروفسور سیدعبدالکریم سجادی از دانشگاه فردوسی مشهد، پروفسور Manoj Gupta از دانشگاه ملی سنگاپور و دکتر مرضیه ترابی پاریزی از دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به عنوان همکاران اصلی طرح به سرانجام خواهد رسید.

 دکتر عزت پور در گفتگو با روابط عمومی دانشگاه درباره این طرح پژوهشی گفت: در این پژوهش تاثیر نانو ورقه های گرافنی و نانو لوله کربنی روی خواص مکانیکی و سایشی یک آلیاژ با آنتروپی بالا مورد بررسی قرار می گیرد. این کامپوزیت زمینه فلزی به عنوان نسل جدیدی از کامپوزیت های زمینه فلزی با خواص مکانیکی مطلوب می تواند کاربردهای متنوعی بر اساس دمای کاری به صنایع گوناگون معرفی کند. 

از جمله کاربردهای این کامپوزیت ها در دمای پایین، می توان به تولید قطعات کاربردی در صنعت گاز طبیعی و مایع، مواد ساختاری برای ابر رساناها در راکتور های ذوب و قسمت های بیرونی فضا پیماها و زیردریایی ها اشاره کرد. از کاربردهای آن در دمای بالا نیز، ساخت قالب، ابزار، پره های توربین و موتور جت (که اغلب از آلیاژهای تیتانیوم ساخته می شود) می باشد.

دانشگاه ملی سنگاپور رنک 11 جهان را بر اساس رتبه‌بندی دانشگاهی کیواس دارد  ( QS Global World Ranking:11 ) و ارتباط تحقیقاتی بین دانشگاهی می تواند کمک شایانی در زمینه توسعه پژوهشی دانشگاه داشته باشد.

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.