skhtma1.jpg

آگاهی در رابطه با سلامت باید در میان مردم ارتقا یابد.

 

سلسه همایش های سفیران سلامت دانشجویی به مناسبت هفته سلامت، ظهر امروز سه شنبه مورخ 97/2/11  با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی سبزوار برگزار گردید.

 

 

در ابتدای این همایش مهندس مهری در خصوص اهمیت نقش سفیران سلامت دانشجو در ارتقاء سلامت جامعه،خود مراقبتی، سفیر سلامت و حیطه های خود مراقبتی مطالبی را بیان نمودند.

 

ایشان افزودند: با توجه به اینکه هر شخص برای حفظ سلامت جسمانی خویش باید نیازهای اساسی تغذیه‌ای موردنیاز بدن را بداند، همه مواد غذایی در قالب هرم غذایی طبقه‌بندی‌ شده‌اند.

 

مهندس مهری خاطر نشان نمودند: پایین‌ترین بخش هرم غذایی که مربوط به گروه غذایی نان و غلات می‌شود وسیع‌ترین بخش هرم را در بر می‌گیرد و با توجه به اینکه حداقل 55 درصد غذای روزانه اشخاص از این گروه تأمین می‌شود باید در انتخاب نوع نان و مواد نشاسته‌ای دقت لازم را داشته باشند.

 

ایشان در ادامه انتظارات از سفیران سلامت را عنوان نموده و شرایط عضویت دانشجویان در برنامه سفیر سلامت را  داشتن استعداد و علائق فردی، قابلیت فراگیری، قدرت سازماندهی، داشتن مهارت برقراری ارتباط موثر و انتقاد پذیریی دانستند.

 

در ادامه این همایش مهندس غلامی در خصوص خودمراقبتی افزودند: خود مراقبتی اقدامات و فعالیت های آگاهانه،آموخته شده و هدفداری است که فرد به منظور حفظ و ارتقای سلامت خود و خانواده انجام می دهد.

 

ایشان بیان داشتند: آگاهی در رابطه با سلامت باید در میان مردم ارتقا یابد، به این ترتیب هزینه های جامعه در حوزه درمان به طور چشمگیری کاهش پیدا می کند و شاهد افزایش طول عمر و ارتقاء سطح سلامت در جامعه خواهیم بود که سفیران سلامت در این رابطه نقش مهمی می توانند ایفا کنند.

 

مهندس غلامی پنجمین اولویت از طرح تحول نظام سلامت را خود مراقبتی ذکر نموده و خاطر نشان کردند: خود مراقبتی بخشی از طرح تحول نظام سلامت بحساب می آید که هدف از آن پیشگیری و ارتقای سطح سلامت جامعه با استفاده از ظرفیت افراد و خانواده هاست.


ایشان افزودند: سفیر سلامت عضوی از اعضاء یک خانوار و جامعه است که به صورت داوطلبانه مسئولیت انتقال مطالب آموخته شده در حوزه سلامت، را به اعضای خانواده و جامعه بر عهده دارد.

 

در این همایش آموزش های لازم در مباحث تغذیه، بیماری ایدز و سلامت روان توسط مدرسین به دانشجویان داده شد.

 

شایان ذکر است از ابتدای هفته سلامت همایش های سفیران سلامت برگزار گردیده و تا هفته آتی ادامه خواهد داشت.

 

روابط عمومی داشنگاه

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.