skhtma1.jpg

شاخص های عمرانی دانشگاه در حال رشد است.

 

به گزارش روابط عمومی، مدیر اداری و پشتیبانی دانشگاه با اعلام این خبر بیان داشتند: پردیس فعلی دانشگاه نیازمند انجام تحولاتی جهت مطلوب تر شدن فضاهای موجود برای استقاده جامعه دانشگاهی بود که در دو ماه گذشته توانسته ایم این فضاها را با یک برنامه ریزی منسجم بهبود دهیم.

 

 

مشاور رئیس دانشگاه با اشاره به اینکه ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای حمایت از طرح های مدیریت سبز دردانشگاه ها توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اختصاص یافته است بیان داشتند: براساس شاخص‌های اصلی در حوزه مدیریت سبز (مصرف انرژی، مواد و حفظ محیط زیست) سالانه اقدامات انجام گرفته در شش شاخص اصلی شامل ساختار تشکیلاتی (وجود کارگروه مدیریت سبز یا عناوین مشابه)، بهینه سازی مصرف انرژی (بخش روشنایی، سرمایش، گرمایش، تهویه مطبوع و پوسته ساختمان)، استفاده از انرژی‌های تجدید پذیر (سامانه‌های فتوولتائیک، آبگرمکن خورشیدی، توربین بادی، سامانه های هیبریدی و انرژی زمین گرمایی) مدیریت آب و پساب، کاهش آلودگی ‎ های زیست محیطی و فرهنگسازی، مدیریت منابع، مصالح، زباله و بازیافت برای هر مرکز در سطح مربوطه دانشگاه قدیمی، دانشگاه در حال توسعه، پارک علم و فناوری و مؤسسه پژوهشی با دقت نظر امتیاز دهی می شود در نتیجه در تلاش هستیم با پیاده سازی طرح های مدیریت سبز که از طرف معاونت اداری، مالی و توسعه منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است بتوانیم در جهت جذب اعتبار از این منابع سهمی داشته باشیم.

 

آقای برغمدی با تاکید بر توانمندی دانشگاه بر حل معضلات و چالش‌های موجود بیان داشتند: خوشبختانه با موافقت رئیس دانشگاه توانسته ایم فعالیت های عمرانی لازم را با رعایت صرفه و صلاح و کاهش محسوس هزینه ها تسریع دهیم.

 

عضو شورای دانشگاه در ادامه با اشاره به فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در این مدت محدود بیان داشتند: ساخت و آماده سازی سالن تندرستی دانشگاه در مراحل پایانی است و امیدواریم فضای ایجاد شده که با حمایت مالی صندوق رفاه دانشجویان کشور تجهیز خواهد شد بتواند در رفع نیازهای ورزشی دانشجویان سهم بسزایی ایفا کند.

 

آقای برغمدی با ابراز مسرت از گسترش فعالیت های عمرانی عنوان کردند: تلاش ها برای ایجاد فضای سبز مناسب و مطابق با شرایط اقلیمی در حال انجام است و از سایر اقدامات صورت گرفته در جهت زیبا سازی محیط  سنگ فرش معابر و پیاده رو سازی، تسطیح فضاهای پیرامونی و... است که در حال انجام است.

 

عضو شورای دانشگاه در پایان با قدردانی از زحمات کارشناسان اداره فنی و نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه بر ضرورت مدیریت مصرف انرژی و حفظ فضاهایی که ایجاد و بهسازی شده و خواهند شد، افزایش کیفیت طراحی و زیباسازی ساختمان‌های موجود دانشگاه تاکید کردند و از دانشجویان، کارکنان، اعضاء هیأت علمی و ... خواستند تا در این زمینه دانشگاه را یاری کنند.

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.