skhtma.jpg

مهندسین آینده کشور بایستی، کارآفرین و ثروت آفرین باشند.

 

آیین گرامیداشت زاد روز خواجه نصیرالدین طوسی و روز مهندسی برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، در این مراسم که با حضور گسترده دانشجویان رشته های مختلف مهندسی در محل سالن استاد شریعتی برگزار شد، ریاست دانشگاه با تبریک روز مهندسی به دانشجویان محصل در رشته های مهندسی دانشگاه بیان کردند: دانشگاه نباید صرفاً محل تعلیم و تربیت و در نوردیدن مرزهای علم و دانش باشد و مهندسین آینده کشور بایستی کارآفرین و ثروت آفرین باشند.

 

دکتر امیر احمدی اظهار داشتند: هدف دانشگاه های نسل سوم باید تبدیل علم به ثروت، خلق تولیدات و محصول باشد و در این جهت خوشبختانه دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به طور جدی در نیمسال تحصیلی گذشته ماموریت گرا شده است.

 

ایشان با بیان اینکه ظرفیت عظیم دانشجویان این دانشگاه می تواند اقتصاد مقاومتی را با فعالیت چشم گیر در شرکت های دانش بنیان در حوزه تولید علم محقق نماید افزودند: اداره کشور، مدیریت جامعه و تجارت و تولیدات باید مبتنی بر علم و دانایی باشد.

 

در ادامه دکتر نایبی مهندس برجسته منتخب فرهنگستان علوم و کارآفرین برتر کشور نیز در این مراسم با اشاره به نقش تاثیرگذار و حساس مهندسان در اداره کشور و برون رفت از مشکلات بیان داشتند: وزارت علوم طرح بازنگری رشته های تحصیلی را در نظر دارد و درصدد تدوین رشته های علمی وکاربردی و برنامه هایی برای ارتباط هرچه بیشتر دانشگاه با صنعت و ایجاد مراکز کارآفرینی است  که در این راستا بایستی دانشگاه ها تلاش کنند تا جایگاهی ممتاز داشته باشند.

 

عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی شریف در ادامه، توسعه شرکت های دانش بنیان و دفاتر تکنولوژی و کارآفرینی را از مهم ترین برنامه های وزارت علوم بیان کرده و گفتند: دانشگاه باید ارتباط خود را با جامعه و مردم و صنعت ارتقا بخشد و بتواند مهندسینی خلاق و ایده ساز که علم را به چرخه عمل درآورند تربیت نماید.

 

کارآفرین نمونه کشور با اشاره به اینکه کارآفرینی می تواند بسیاری از مشکلات کشور را در زمینه های مختلف مرتفع نماید بیان داشتند: مردمی کردن علم مورد تاکید قرار داد و علم را باید به داخل جامعه و مردم بیاوریم تا مردم با مباحث علمی آشنا شوند زیرا این ارتباط در بهبود وضعیت آموزش و رفع نیازهای جامعه تاثیر بسزایی دارد.

 

دکتر نایبی با اشاره به این که دانشگاه باید مرکز علم و فناوری باشد افزودند: در برنامه ششم توسعه و طرح آمایش آموزش عالی و اسناد بالادستی، سیاست هایی برای ارتقای علمی و توسعه فناوری برنامه ریزی شده است که باید دانشگاه هایی مانند دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در راستای این برنامه تلاش کنند تا زیر ساخت های لازم برای کارآفرینی را فراهم کنند و امید می رود این دانشگاه از دانشگاه های پیشرو دربحث کارآفرینی باشد. 

 

گفتنی است در این مراسم باشکوه از اعضاء هیات علمی برتر در زمینه پژوهشی، منتخبین تحصیلی رشته های مختلف تحصیلی و دانشجویان پژوهشگر برتر قدردانی به عمل آمد.

 

از سایر برنامهای اجرا شده در این مراسم نیز می توان به برگزاری جلسه پرسش و پاسخ دانشجویان اشاره نمود.

 

                                

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.