skhtma.jpg

آیین معارفه سرپرست معاونت آموزشی، پژوهشی و فناوری برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صبح امروز با حضور اعضا هیات رئیسه، اعضای هیات علمی، مدیران گروه های آموزشی و کارکنان دانشگاه، آیین معارفه سرپرست معاونت آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه برگزار شد.

 

 

 

 

در این مراسم که دکتر ملکی به عنوان سرپرست معاونت آموزشی، پژوهشی و فناوری معارفه شدند، رییس دانشگاه با گرامیداشت ایام مبارک پیروزی انقلاب اسلامی بیان داشتند: اگر دانشگاه‌ها  مستقل از جامعه و نیازهای آن حرکت کنند طبعا نتیجه مطلوبی برای رفع مشکلات نخواهند داشت.

 

دکتر امیراحمدی در ادامه افزودند: خوشبختانه در شش ماهه گذشته با  سیاست گذاری ها و برنامه ریزی های مناسب، اقدامات و تحولات مناسبی را در معاونت آموزشی، پژوهشی و فناوری شاهد بوده ایم که امیدواریم با حضور معاون جدید این حوزه که سوابق درخشانی در حوزه آموزشی و پژوهشی داشته و از اساتید برجسته دانشگاه می باشند این فرآیند سرعت بیشتری به خود ببیند.

 

رئیس شورای دانشگاه با اشاره به سرعت رشد علمی کشور و ضرورت توجه به مقوله تبدیل دانش به فناوری تصریح کردند: تولید دانش خوب است اما با این موضوع که چند درصد مشکلات جامعه را مرتفع می‌کند، فاصله داریم و با توجه به ماموریت گرا شدن دانشگاه فناوری های نوین سبزوار بایستی قطعا در جهت راهبردهای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حرکت نمود که این موضوع از وظایف خطیر حوزه معاونت آموزشی، پژوهشی و فناوری است.

 

ایشان با ابراز مسرت از اینکه اخیرا در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم‌ نامه ای بین ستاد توسعه زیست‌ فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار به امضا رسید که بر اساس آن، دانشکده فناوری‌های زیستی در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار ایجاد خواهد شد افزودند: تحقیقات دانشگاهی با هدف رفع مشکلات جامعه باید  بیشتر مورد توجه قرار گیرد تا نقش دانشگاه های نسل سوم در میان دانشگاه ها و مراکز آموزشی آموزش عالی کشور که با چهار میلیون و 400 هزار نفر جمعیت دانشجویی مشغول به فعالیت هستند نقشی تاثیرگذار تلقی شود.

 

دکتر امیر احمدی ضمن بیان انتظارات از حوزه معاونت آموزشی، پژوهشی و فناوری بیان داشتند: تحقیقات و آموزش‌های دانشگاهی باید در راستای رفع مشکلات جامعه باشد و در این جهت مشارکت و همدلی اعضای هیات علمی، مدیران گروه های آموزشی و تمام حوزه معاونت آموزشی، پژوهشی و فناوری بیش از پیش ضرورت دارد.

 

در ادامه سرپرست معاونت آموزشی، پژوهشی و فناوری دانشگاه نیز بر افزایش حضور بخش خصوصی در دانشگاه با توجه به اقدامات صورت گرفته گذشته تاکید کردند.

 

 دکتر ملکی در این مراسم با قدردانی از زحمات تمامی معاونین پیشین آموزشی و پژوهشی دانشگاه از حسن اعتماد ریاست دانشگاه قدردانی نمودند و برنامه‌ریزی و هدف گذاری درست را یک فرصت طلایی برای رشد معاونت آموزشی وپژوهشی عنوان کردند.

 

سرپرست معاونت آموزشی، پژوهشی و فناوری، رصد برنامه ها و پیاده سازی شیوه های نوین آموزش، حمایت از سیاست های درست آموزشی، پژوهشی و  نظارت و ارزشیابی بر اساس سیاست های آموزش عالی کشور را از ضروریاتی دانستند که می تواند در آینده نزدیک  با توجه به ظرفیت های موجود، کیفیت و کمیت را در تمامی قسمت های این معاونت به طور ملموس به نمایش درآورد.

 

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.