skhtma.jpg

تاسیس دانشکده جدید فناوری های زیستی در دانشگاه

بر اساس تفاهم‌ نامه منعقد شده بین ستاد توسعه زیست‌ فناوری معاونت علمی و دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار، دانشکده فناوری‌های زیستی در دانشگاه سبزوار ایجاد خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه، تفاهم نامه ای فی مابین دانشگاه فناوری‌های نوین سبزوار و ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف تشکیل دانشکده فناوری های زیستی و فراهم کردن بستر آشنایی دانشجویان و اساتید دانشگاه با اولویت های زیست فناوری در حوزه سلامت به امضا رسید.


در مراسم امضای این تفاهم نامه، آقای مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به ظرفیت بالای شهر سبزوار، گفتند: این شهر ظرفیت ها و پتانسیل بالایی دارد که می تواند مشکلات منطقه را به خوبی حل کند.


ایشان افزودند: باید در جهتی حرکت کنیم که با اقدامات صورت گرفته، ثروت و اشتغالزایی را در منطقه سبزوار افزایش داده و مشکلات را کم کنیم.


به گفته ایشان، تفاهم نامه مذکور نیز با هدف رفع مشکلات منطقه سبزوار و توسعه اشتغالزایی و ثروت آفرینی به امضا می رسد تا به کمک آمایش سرزمین و تخصیص بودجه مناسب توسط صندوق توسعه زیست فناوری اقدامات لازم را در این منطقه انجام دهیم.


آقای قانعی همچنین تصریح نمودند: باید به کمک این تفاهم نامه در معیشت مردم منطقه تغییر ایجاد کنیم و فناوری های نوین را در خدمت زندگی و خلق ثروت درآوریم.


دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی ادامه دادند: ستاد، هماهنگی ها و پیگیری های لازم را از طرف سازمان مدیریت و برنامه ریزی به عهده می گیرد تا هر چه زودتر این اتفاق خوب و حیاتی در منطقه سبزوار بیفتد.


در این تفاهم نامه آمده است، فراهم کردن بستر آشنایی دانشجویان و اساتید دانشگاه با اولویت های زیست فناوری در حوزه سلامت، هدایت دستاورهای پژوهشی حوزه زیست فناوری به منظور برطرف کردن نیازها و مشکلات کشور، کمک به تجاری سازی علوم زیستی از طریق آموزش، زمینه سازی جهت برقراری ارتباط موثر دانشگاه و صنعت در حوزه زیست فناوری سلامت و آگاه سازی عمومی جامعه در حوزه زیست فناوری از جمله همکاری هایی است که با انعقاد این تفاهم نامه بین ستاد و آن دانشگاه صورت می گیرد.


در راستای اجرای این تفاهم نامه کارگروه مشترک متشکل از نمایندگان ستاد و دانشگاه تشکیل و برنامه ریزی های لازم برای اجرایی شدن مفاد این تفاهم نامه صورت گرفت.

 

 

 

 

 

 

 

  آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن           کدپستی: 9615918339             صندوق پستی: 679                   تلفن :  44200980 - 051      شماره فکس : 44200981 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com                                                           تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.