skhtma1.jpg

مقاله عضو هیأت علمی دانشگاه بیشترین ارجاعات را در سال از آن خود نمود.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه مقاله علمی پژوهشی دکتر حمیدرضا عزت پور عضو هیأت علمی گروه مهندسی صنایع دارای بیشترین ارجاعات در سال 2017 شناخته شد.

 

به گفته دکتر عزت پور در این مقاله که با عنوان 

 

Comparison of microstructure and mechanical properties of A356 aluminum alloy/Al2O3 composites fabricated by stir and compo-casting processes

 

در مجله Material Design با ضریب تأثیر (IF 4.3 ) به چاپ رسیده است موضوع اصلی مطالعات در زمینه كامپوزيت‌های زمينه فلزي است که يکي از جديد‌ترين توليدات مهندسي هستند که در آن‌ها ذرات ديرگداز سخت با مدول كشساني بالا به زمينه فلزي منعطف، افزوده شده و باعث بهبود خواصي نظير استحکام تسلیم و کششی

و سختی مي‌گردد.

 

عضو هیأت علمی مهندسی صنایع افزودند: کامپوزيت‌ هاي زمينه فلزي ترکيبي از خواص فلز، به عنوان آلياژ زمينه (انعطاف‌پذیری بالا) و خواص ذرات سراميکي، به عنوان تقويت‌کننده (استحکام و مدول بالا) هستند که باعث افزايش استحکام تسلیم و فشاري و همچنين بالا رفتن دماي کاري مي‌گردد.

در نتيجه مي‌توان اظهار داشت که کامپوزيت‌‌هاي زمينه فلزي داراي ارزش علمي، تکنولوژيکي و اقتصادي باشند.

 

ایشان در ادامه یادآور شدند: توليد مواد کامپوزيتي با نسبت استحکام به وزن بالا را مي‌توان يکي از بزرگترين تحولات صنعت براي کاهش مصرف سوخت و گازهاي گلخانه‌اي دانست.


این مقاله تحت عنوان مقاله داغ با بیشترین ارجاعات در سایت مجله به آدرس https://www.journals.elsevier.com/materials-and-design/most-cited-articles درج شده است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.