skhtma1.jpg

هدف از ایجاد کمیته یاوران وقف علم و فناوری، گفتمان سازی در حوزه وقف است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه،  نشست وقف علم و فناوری و اقتصاد دانش بینیان صبح روز چهارشنبه مورخ 96/9/29 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

 

 

آقای جعفر زارع، در این نشست بیان داشتند: هدف از ایجاد کمیته یاوران وقف علم و فناوری، گفتمان سازی در حوزه وقف و تحقق فرامین رهبری است.

 

مسئول امور کمیته یاوران وقف علم و فناوری افزودند: نقش کمتر مواد اولیه در تولید، افزایش مستمر بهره‌ وری نهادهای تولید، به کارگیری فناوری ‌های بالا با کاهش آلودگی در جریان تولید، امکان بازیافت مواد زاید از جمله فواید اقتصاد دانش بنیان است.

 

ایشان در ادامه افزودند: تحقیق و توسعه از پیش نیازهای فناوری است که سهم دولت در تأمین منابع مالی تحقیق و توسعه بسیار بالا بوده و  همچنین در کشورهای پیشرفته بودجه تحقیق و توسعه از بخش خصوصی تأمین می‌شود.

 

آقای زارع در ادامه اضعان داشتند:  باید در حوزه علم و فناوری چشم‌انداز های خاصی تعریف شود و با توجه به منویات رهبری جهت ‌دهی ویژه‌ای در این حوزه انجام گردد.

 

 ایشان مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی را اینگونه توصیف نمودند: اولویت سازمان اوقاف و امور خیریه، گسترش وقف در حوزه علم و فناوری و یکی از مهم‌ترین رکن ‌های اقتصاد مقاومتی را ، اقتصاد دانش بنیان بیان نمودند.

 

همچنین در ادامه بیان داشتند: توسعه و تجاری ‌سازی فناوری ‌های مورد نیاز کشور از محل گسترش جریان وقف علم وفناوری یکی از اهداف موقوفات علم و فناوری است و 20 درصد از منابع اوقاف از محل موقوفات برای حمایت از علم و فناوری اختصاص خواهد یافت.

 

شایان ذکر است در این نشست خانم دکتر صادقی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه و دکتر قاسمی عضو هیأت علمی دانشگاه نیز حضور داشتند.

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.