skhtma1.jpg

تنظيم رابطه متقابل تحصيل با اشتغال و با پژوهش به شکوفایی می رسد.

 

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با تاکید بر اینکه این دانشگاه باید بر رویکرد نسل سومی بیش از پیش تاکید کند، برنامه‌هاي این حوزه را براي رسيدن به اين هدف تشريح نمود.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، دکتر صادقی فر در نشستی با روابط عمومی دانشگاه درباره برنامه حوزه معاونت آموزشی و پژوهشی به تاکيدات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در برهه‌هاي مختلف اشاره نموده و گفتند: « در حوزه علم و فناوري، تنظيم رابطه متقابل تحصيل با اشتغال و متناسب ‌سازي سطوح و رشته‌هاي تحصيلي متناسب با نقشه علمي کشور و نيازهاي توليد و اشغال از مهمترین مسائلی است که باید به دقت به آن توجه کرد.

 

ایشان با اشاره به اینکه تا پایان سال 1395، طبق آمار ارائه شده از مجامع رسمی رشد قابل ملاحظه پژوهشی و مالی در شركت هاي دانش بنيان دانشگاه ها بوده است، افزودند: تنها حتی اگر بعد مالی وجود این شرکت ها را در نظر بگیریم 18000 ميليارد ریال گردش مالي در این شركت ها گزارش شده که این موضوع بایستی در تمام دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی به خصوص دانشگاه هایی مانند دانشگاه فناوری های نوین سبزوار تا پایان سال تحصیلی 1396 با وجود شرکت های مختلف دانش بنیان باز خورد مثمر ثمر تری به خود بگیرد.

 

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه افزودند: «همه می‌دانیم که ظرفیت‌ های خالی دانشگاه های دولتي و غيردولتي افزايش چشمگيري داشته است، و موضوع پژوهش های تقاضا محور فرصتی مغتنم برای دانشگاه هایی مانند فناوری های نوین سبزوار است، چرا که دانشگاه هایی که این رویکرد را در سند راهبردی خود مشخص کرده اند مي‌تواند ساز و کاري فراهم کند تا به صورت پويا و هدفمند دانشجويان نخبه را جذب نموده و این دانشجویان موتور محرکه این شرکت ها را تشکیل خواهند داد.

 

ایشان در ادامه با اشاره به ظرفیت های موجود در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار و فعالیت های چشمگیری که در حوزه پژوهشی صورت گرفته است بیان داشتند: برای دانشگاه فناوری های نوین سبزوار این فرصت وجود دارد که با جذب نخبگان در کارآفرینی‌های دانش‌بنيان پيشتاز و نیازهای علمی و پژوهشی جامعه را با ارائه الگوي مناسب تغییر دهند. 

 

معاون آموزشی و پژوهشی کسب‌ و‌ کار را خلا جدی کشور دانستند و ادامه دادند: « دانشگاه ها در بهره ‌برداری از دانش‌آموختگان دانشگاه ‌ها ضعف دارند در این زمینه هم باید به این سمت حرکت نماییم که نخبگان رشته های دانشگاهی پس از فارغ التحصیلی ارتباط خود را با دانشگاه قطع نکنند تا به این طریق کارآمدی جدید و با ثبات و نوینی در چرخه پژوهش ایجاد شود و این موضوع در دانشگاه های کوچک منطقه به راحتی می تواند اجرایی گردد.

 

به گفته معاون آموزشی و پژوهشی، مهارت‌هاي خاص و گسترش تعاملات، كارآفريني و مديريت بایستی عملیاتی به وضوح در دانشگاه ها هویدا گردند.

 

ایشان با اشاره به نقش اعضاء هیأت علمی، این موضوع را بسیار مهم ارزیابی نموده و افزودند: «همه بسترهاي آموزشي، پژوهشي، فرهنگي و تربيتي در اقتصاد تاثيرگذار است، اعضاء هیأت علمي بسيار مهم هستند و بايد در مرکز توجهات پژوهشی قرار گیرند، دوران کارشناسی پایه و اساس ورود فارغ التحصیلان به دوره ‌هاي ارشد و دکتري است و فعالیت دانشجو در این دوران داراي اهميت بسزايي است و در اين راستا اعضاء هیأت علمی بایستی تمام توان خود را به خدمت گیرند.

 

معاون پژوهش و فناوری در ادامه با اشاره به حضور دانشگاه در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهش، فناوری و فن بازار بیان داشتند:  ایجاد زیرساخت‌ های لازم علمی و نشر علم ضروري بوده و حفظ جايگاه برتر در ميان دانشگاه‌ ها بسيار مهم است. ما بايد نظام‌ هاي رتبه‌ بندي را صرف‌ نظر از خواستگاه‌ هايشان مدنظر قرار دهيم و بايد به رسالت‌ هاي علمي خودمان در جهت رفع نيازهاي علمي منطقه توجه کنيم.

 

ایشان همچنین با بیان اینکه در هجدهمین نمایشگاه دستاوردهای پژوهشی، 71 قرارداد با بیش از 2091 میلیارد ریال با دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منعقد شده است افزودند: امیدواریم فعالیت دانشگاه ها  بیش از پیش در عرصه های پژوهشی ورود پیدا کنند.

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.