skhtma.jpg

16 آذر روز تجدید پیمان با رسالت ها و مسئولیت های خطیر و اثرگذار دانشجویی است.

 

 همایش گرامیداشت روز دانشجو با حضور جمع کثیری از دانشجویان رشته های مختلف تحصیلی برگزار شد.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه این همایش همزمان با شب میلاد پیامبر اکرم(ص) در محل سالن شریعتی دانشگاه برگزار گردید.

 

معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه در ابتدای این همایش با تبریک میلاد پیامبر اکرم(ص)، هفته وحدت و روز دانشجو بیان داشتند: 16 آذر سال ١٣٣٢ نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران محسوب می‌شود؛ شهادت دانشجویان در صحن دانشگاه تهران، آغازگر خروش ملتی بود که خواهان تعیین سرنوشت خود بودند و فداکاری این دانشجویان آگاه پس از دو دهه تلاش و ممارست با رهبری امام راحل به ثمر رسید و نظام استبدادی و شاهنشاهی فرو ریخت.

 

آقای قدرتی با بیان اینکه بی‌تردید 16 آذر را باید نماد پیوند دانش‌طلبی و آزادی‌خواهی دانست، بیان داشتند: 16 آذر روز تجدید پیمان با رسالت ها و مسئولیت های خطیر و اثرگذار دانشجویی است.علم برخاسته از ایمان، ظلم و ستم مستبدان را برنمی‌تابد و امروز استقلال، آزادی و امنیت کشور مرهون فداکاری جوانان تحصیل‌کرده‌ای است که در دوران دفاع مقدس، دوران سازندگی و پس از آن راه را بر استعمار و استثمار ملت بستند.

 

دبیر شورای فرهنگی دانشگاه پررنگ‌تر شدن نقش دانشجویان جوان در عرصه تصمیم‌گیری و تقویت بنیه علمی کشور را ضامن پیشرفت آینده ایران اسلامی عنوان نموده و افزودند: خوشبختانه در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی حمایت از همه تشکل‌هایی که با رعایت موارد قانونی تشکیل شده‌اند به انجام رسیده است و از این پس نیز تلاش ها در جهت حمایت هرچه بیشتر از تشکل ها، انجمن های علمی، کانون های فرهنگی و ورزشی و ... انجام خواهد گرفت چرا که فضای دانشگاه با حضور تشکل‌ها و انجمن های دانشجویی، اسلامی، ‌سیاسی، علمی، فرهنگی و ورزشی پرنشاط‌ تر شده و عنصر دانشجو به‌عنوان عنصر اصلی در دانشگاه تقویت و تکریم گردد.

 

آقای قدرتی با تبریک مجدد روز دانشجو به دانشجویان دانشگاه خاطر نشان کردند: نقش دانشجو و دانشگاه نقشی ارزنده است و دانشجویان به‌حق گنجینه ارزشمند فردای ایران هستند و با توجه به نگاه های خاص در چند سال اخیر به این قسمت از جامعه،  بایستی دانشجو در جهت رشد علمی، توسعه متوازن، رفع مشکلات و تقویت زیرساخت‌ های کشور حرکت کند.

 

در ادامه این همایش باشکوه اعضاء هیأت رئیسه دانشگاه طی یک نشست صمیمی با دانشجویان به پرسش و پاسخ نشستند و به سوالات آنان در زمینه های مختلف پاسخ گفتند.

 

از دیگر برنامه های این همایش می توان به برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی، اجرای گروه موسیقی، تقلید صدا، اجرای نمایش طنز، مسابقه و تقدیر از رابطین فرهنگی و ورزشی اشاره نمود.

 

 

 

                               

           

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.