skhtma1.jpg

فعالیت های حوزه پژوهشی چشمگیرتر خواهد شد.

هفته پژوهش با حضور گسترده پژوهشگران و اعضاء هیأت علمی در آذرماه با شکوه برگزار خواهد شد.

 

به گزارش روابط عمومی معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه با اعلام این خبر افزودند: برای نخستین بار دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در سال تحصیلی 97-96 در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار که همزمان با هفته ملی پژوهش آغاز به کار می نماید شرکت خواهد کرد.

 

دکتر صادقی فر در جلسه برنامه ریزی به منظور حضور در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش فناوری و فن بازار با اشاره به اینکه در این نمایشگاه که بیش از پنج هزار طرح و محصول فناورانه در 27 هزار متر مربع فضای نمایشگاه حضور خواهد داشت بیان داشتند: فعالیت های چشمگیر و عدیده شرکت های دانش بنیان، پژوهشگران جوان و اعضاء هیأت علمی دانشگاه در حوزه پژوهشی و ایده های مختلف، جدید و بدیع آنها در این نمایشگاه در معرض دید علاقه مندان قرار خواهد گرفت.

 

معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه در ادامه با مثمر ثمر خواندن فعالیت هایی که قرار است در هفته پژوهش سال جاری به اجرا درآید، بیان داشتند: طبق برنامه ریزی های انجام شده امید است که بتوانیم در انتخاب و معرفی شاخص ها و توانمندی های پژوهشی، برنامه های متنوع در سطح دانشگاه های نسل سوم و دانش بنیان به صورت شایسته ای اقدام نماییم و همچنین قصد داریم شرکت فعال تر در نمایشگاه پژوهش فناوری و فن بازار داشته باشیم و موفقیت های پژوهشگران و افتخارات آنها را به اطلاع علاقمندان برسانیم.

 

دکتر صادقی فر خاطر نشان نمودند: یکی از مهمترین اهداف این معاونت ارتقاء سطح کیفی پژوهش و فناوری دانشگاه در راستای تولید تکنولوژی و شکوفا نمودن اقتصاد دانش محور است. چرا که فناوری های نوین امروز مدیون تلاش پژوهشگران و محققان و مخترعان و اندیشمندان می باشد. این معاونت نیز با هدف برنامه ریزی و سازماندهی هدفمند کلیه فعالیت های پژوهشی و طراحی سیاست های کلی امور مربوط به فناوری های نوین و تحقق روش های علمی که منجر به کشف حقایق و گسترش مرزهای دانش و حرکت در این مرزها می گردد حرکت خواهد نمود.

 

عضو شورای پژوهشی دانشگاه با تاکید بر اینکه تعامل صنعت گران و دانشگاهیان رمز موفقیت واحد های صنعتی و امور تحقیقاتی و توسعه ای در دانشگاه است بیان داشتند: اگر صاحبان صنایع ارتباط تنگاتنگی با دانشگاهیان داشته باشند و از نخبگان دانشگاه برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنند می توانند در بازار جهانی به رقابت بپردازند و این موضوع با ایجاد حلقه های اتصال موفق و پویا بین دانشگاه و صنعت انجام خواهد گرفت.

 

دکتر صادقی فر در ادامه تاکید نمودند: پژوهش محوری می تواند در هموار سازی مسیر توسعه و تسهیل در ورود جوانان به بازار کار و کار آفرینی سهیم باشد به طوری که با حرکت به سوی تجاری سازی و تولید ثروت از داشته های علمی و تحقیقاتی در کنار ایجاد روحیه کارآفرینی به جای کارجویی، می توان به این مهم دست پیدا کرد.

 

ایشان در پایان افزودند: امیدواریم با برنامه ریزی های صورت گرفته و مشارکت همه جانبه بخش های مختلف دانشگاه هفته پژوهش را با برنامه های مختلف پژوهشی، علمی، خلاق مدارانه و کاربردی به پایان ببریم.

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.