skhtma1.jpg

مطالعه کتاب بایستی به فرهنگ تبدیل شود تا تاثیرگذار باشد.

 

مسئول کتابخانه ابوالفضل بیهقی دانشگاه طی گفت و گویی با روابط عمومی، به شرح کارکرد های کتاب و کتابخوانی پرداختند. 

در ادامه گزیده ای از این توضیحات را خواهید خواند.

 

 

 

 

۲۴ آبان ماه هر سال در تقویم ایران به عنوان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار نام گذاری شده است.

 

علت نام گذاری این روز در تقویم به  دلیل ارزش والا و رشد فرهنگ کتابخوانی در جامعه است.

 

خانم مهندس پذیرش، مسئول کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه ضمن گرامیداشت این روز بیان داشتند: در جامعه كنوني مطالعه كتاب ايهام دارد زيرا شنيده ايم سرانه مطالعه ايراني ها كم است ولي در قشر جوان این چنين نيست.

 

به همین منظور براي افزايش مطالعه، كتاب هاي صوتي را پیشنهاد میکنم زیرا ايرانيان به فرهنگ شفاهي علاقه بيشتري دارند لذا چنين فرصتي مي تواند مطلوب باشد.

 

ایشان با اشاره به سخن ابوالفضل بیهقی مبنی بر اینکه "بهترین سخن گویان و یاران، کتاب است و با کتاب است که می توان به دانش و نیکی ها دست یافت" افزودند: شیرین ترین تجربه برای یک کتابدار زمانی است که با مراجعه كننده صحبت مي كنند و نياز اطلاعاتي او را متوجه مي شود و به مراجعه كننده كمك مي كند و او قدرداني مي كند، آن زمان كتابدار يكي از بهترين حس ها را تجربه مي كند. یک کتابدار در طی قعالیت کاری خود، با کتاب انس می گیرد و آن را مقدس می داند.

 

دبیر شورای پژوهشی دانشگاه ضمن اشاره به مزایای کتابخوانی اظهار نمودند: مطالعه ی کتاب موجب بیرون آمدن از روزمرگی و یکنواختی، همزاد پنداری یا شخصیت های کتاب و الگو برداری از شخصیت های برجسته ی کتاب می شود و مطالعه ان بایستی به فرهنگی بدل شود تا تاثیرگذار باشد.

 

ایشان دانشجویان و پژوهشگران را يكي از عوامل مهم در ترويج كتاب و كتابخواني دانستند و افزودند: حضور جامعه دانشجویی در استفاده از کتابخانه دانشگاه و فضای آن بر افزايش ميزان مطالعه افراد جامعه دانشگاهی تاثیرگذار است.

 

 

روابط عمومی دانشگاه

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.