skhtma.jpg

حمایت از فعالیت های شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها، از برنامه های اصلی حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه است.

 

مدیر پژوهش و امور بین الملل دانشگاه طی گفت و گویی با روابط عمومی، به شرح وضعیت حوزه پژوهش دانشگاه پرداختند.

 

در ادامه گزیده ای از این توضیحات را خواهید خواند.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مهندس دروگر مقدم در حاشیه بازدید از كتابخانه ابوالفضل بیهقی و مركز اسناد دانشگاه اظهار داشتند: «مركز اسناد و كتابخانه ابوالفضل بیهقی دانشگاه، خوشبختانه از نظر محتوای گردآوری شده و همچنین فضا و ساختار فیزیكی در شرایط بسیار خوبی قرار دارد.

 

مدیر پژوهش و امور بین الملل دانشگاه افزودند: «درسال تحصیلی گذشته با توجه به گردآوری منابع مورد نیاز کتابخانه ای، خرید و سازمان بخشی بیش از 1230 جلد کتاب به ارزش بیش از 100 میلیون ریال، حضور در نمایشگاه تخصصی کتاب تهران، بازدید از مرکز اسناد کتابخانه ملی ایران و تعامل مثبت با دانشگاه های بزرگ توانسته ایم رشد خوبی در کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه داشته باشیم.

 

ایشان با اشاره به انعقاد قرارداد اشتراک پایگاه های اطلاعاتی بین کتابخانه و مرکز اسناد دانشگاه با مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) بیان داشتند: خوشبختانه با این قرارداد امکان دسترسی اعضاء هیأت علمی و دانشجویان دانشگاه به بیش از چهار میلیون منبع اطلاعاتی مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری محقق شده است.

 

مهندس دروگر مقدم در ادامه با اشاره به اینکه مرکز توسعه و فناور دانشگاه، سومین سال فعالیت خود را پشت سر می گذارد بیان داشتند: حمایت از فعالیت های شرکت های دانش بنیان و استارت آپ ها از برنامه های اصلی حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه است.

 

عضو شورای پژوهشی دانشگاه با تقدیر از کارشناسان حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه گفتند: همانطور كه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) بارها تأكید داشته‌اند، باید علوم تولیدی در دانشگاه‌ها نافع، كاربردی و تجاری‌سازی شوند تا بتوان بر اقتدار و قدرت سیاسی و اقتصادی كشور بیش از پیش افزود.

 

در این راستا مجموعه دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با حضور شرکت های دانش بنیان از توان تولید علمی بالایی برخوردار است و می‌تواند در عرصه توسعه و پیشرفت منطقه تأثیر بسزایی داشته باشد. بنابراین كاربردی و تجاری‌ سازی علوم، اهم فعالیت ‌های حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه را بیش از پیش نمایان می سازد.

 

مدیر پژوهش و امور بین الملل دانشگاه خاطر نشان نمودند: توان اعضاء هیأت علمی گروه های مختلف آموزشی که تنها در سال گذشته توانسته اند بیش از 9 مقاله isi و علمی و پژوهشی را به ثبت برسانند نشان از توانایی منحصر به فرد در جهت توسعه پژوهش در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار است.

 

مهندس دروگر مقدم در پایان با بیان اینکه در نقشه جامع علمی کشور پیش‌بینی شده است که تا سال 1404 باید 50 درصد تولید ناخالص داخلی از صنایع مبتنی ‌بر محصولات دانش‌بنیان محقق شود، بیان داشتند در این جهت نیاز است پژوهش محوری به عنوان یک مولفه اصلی به صنعت ورود پیدا کند و بیش از پیش حضور دانشگاه ها در این موضوع حائز اهمیت است.

 

 

 

روابط عمومی دانشگاه

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.