skhtma1.jpg

نشست یک روزه مدیران امور اداری دانشگاه‌ های منطقه نه کشور برگزار گردید.

 

نشست یک روزه مدیران امور اداری دانشگاه‌های منطقه نه کشور با حضور مدیران امور اداری دانشگاه‌های استان خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی و سمنان در دانشگاه کوثر برگزار گردید.

 

 

 به گزارش روابط عمومی، در ابتدای این نشست دکتر محمدعلی رباط‌جزی رییس دانشگاه کوثر، ضمن عرض خیر مقدم  به مدیران امور اداری منطقه نه، اظهار داشتند: در ایران دانشگاه‌های نسل یک با آموزش محوری رسالت خود را آغاز نمودند و سپس وارد نسل دوم شدند که آموزش به اضافه پژوهش است که نتیجه آن باید تبدیل ایده به عمل و کارآفرینی باشد. اما آنچه اکنون مشاهده می‌شود این است که امر مهم آموزش در سایه پژوهش قرار گرفته است و این نشان‌دهنده آن است که ما امروز درگیر بیماری روزمرگی آیین نامه‌ای شده‌ایم.

 

در ادامه دکتر انصاری دبیر شورای امور اداری منطقه 9  نیز ضمن آرزوی توفیق برای دکتر غلامی به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان داشتند:  با توجه به نقش و اهمیت مدیریت امور اداری و پشتیبانی در تحقق رسالت و مأموریت دانشگاه‌ها باید به این نکته توجه داشته باشیم که در صورتی اهداف دانشگاه محقق می‌شود که جایگاه واقعی مدیریت اداری و پشتیبانی در سازمان تعریف و مشخص شده باشد.

 

 امیدواریم خروجی این جلسات که نتیجه تفکر گروهی مدیران امور اداری دانشگاه‌هاست همانند گذشته مورد توجه مسئولین وزارت علوم بوده و در رأس سیاست گذاری‌ها قرار بگیرد.

 

در ادامه آقای دادمهر مدیر امور اداری و پشتیبانی دانشگاه کوثر با اشاره به اینکه این نوع نشست‌ها زمینه‌ای مناسب برای صدور آیین نامه‌ها و بخشنامه‌ها است، افزودند: مهم‌ترین چالش‌های پیش‌رو در بدنه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در بخش مدیریت منابع انسانی و نظارت بهره‌وری است.

 

 چالش‌های بخش مدیریت را می توان به دلیل وجود صاحب نظران غیر متخصص دانست و در بخش بهره‌وری نیروی انسانی، جذب نیرو و تربیت، آموزش و نگهداشت آن به عنوان بزرگ‌ترین ثروت هنوز درگیر مشکلات عدیده‌ای هستیم. سپس مدیران امور اداری و پشتیبانی حاضر در جلسه به بررسی مسائل حوزه اداری و پشتیبانی دانشگاه‌ها پرداختند که اهم آن در خصوص بررسی آیین‌نامه جامع ایثارگران و قانون برنامه ششم و مواد قانونی راجع به ایثارگران، بررسی نحوه احصاء مشاغل و احراز مشاغل، بررسی مشاغل حاکمیتی و خدمات عمومی و تدارکات می‌باشد.

 

در پایان این نشست پیشنهادات ارائه شده جهت تصمیم گیری، به شورای دبیران مدیران امور اداری مناطق ‌چندگانه دانشگاه‌های کشور  ارجاع خواهد شد.

 

شایان ذکر است مهندس روح الله مهری مدیر اداری دانشگاه نیز در این جلسه حضور داشتند.

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.