skhtma.jpg

دانشگاه ها مرجع توانمندی و ارتقاء فرهنگی و سیاسی هستند.

 

معاون سیاسی استانداری خراسان رضوی در نشست با اعضاء تشکل ها، انجمن های علمی و کانون های فرهنگی، دانشگاه ها را مرجع توانمندی و ارتقاء فرهنگی و سیاسی دانستند.

 

 

دکتر حسینی دراین نشست بر هم افزایی دانشگاه ها برای توسعه انتظارات مهمی که از این دستگاه های اجرایی می رود تاکید نموده و اظهار نمودند: هر دستگاه فعالیت های و کارکردهای خود را دارد و در این میان دانشگاه ها به عنوان بازوی اصلی پیشرفت جامعه نقشی گسترده و مرجع دارند.

 

ایشان افزودند: دانشگاه ها باید دارای اهداف آشکاری از جمله تفکر خلاق و انتقادی را محقق نمایند و اهداف جامعه را به سمت عدالت سوق دهند.

 

دکتر حسینی افزودند: دانشگاه ها نباید حافظه محور باشند، از این روی دانشگاه های نسل سوم من جمله دانشگاه فناوری های نوین سبزوار، ایجاد شده اند.

 

معاون سیاسی استاندار خراسان رضوی در پایان از اساتید و اعضاء هیأت علمی دانشگاه دعوت نموند تا در زمینه مختلفی که می توانند با انتقال علم و پژوهش برای ایجاد جامعه ای پویا همچون گذشته حرکت نمایند.

 

دکتر حسینی با بیان اینکه استان خراسان رضوی، نقشی خاص در کشور دارد، و خوشبختانه در این استان شاهد حضور جامعه دانشگاهی ارزنده ای هستیم بیان داشتند: مشارکت همه دستگاه های اجرایی و در کنار دانشگاه ها بودن لازمه پیشرفت است و این موضوع در استانداری خراسان رضوی دنبال می گردد.

 

ایشان افزودند: فارغ التصیل دانشگاهی باید در بحث اشتغال مشارکت کرده و دانشگاه نیز باید اشکالات آموزشی خود را در این زمینه مرتفع سازد و در این صورت است که می توانیم اشتغال پایدار را برای جوانان ایجاد کنیم و این اشتغال باید دانش بنیان بوده و بیشتر در حوزه هایی مرتبط با صنعت و اقتصاد باشد.

 

ایشان همچنین با قدردانی از دانشگاه فناوری های نوین سبزوار ابراز نمودند: استفاده از ظرفیت علمی دانشگاه ها برای رفع مشکلات اجتماعی و اجرایی در کنار هم افزایی، تعامل و ارتقاء کیفیت رشد علمی دانشگاه های استان مورد تاکید دولت است و در این راه استانداری خراسان رضوی حمایت خود را از دانشگاه ها خواهد نمود.

 

ایشان با اشاره به نقش دانشگاه هایی مانند دانشگاه فناوری های نوین سبزوار ابراز اميدواري نمودند كه این دانشگاه ها با استفاده از پتانسيل هاي خود بتواند در پروژه هاي مختلف صنعتی و اقتصادی استان ورود پیدا کرده و ظریفیت های بالقوه خود را به بالفعل مبدل سازند.

 

در پایان این نشست از مجموعه و ساختمان های آموزشی دانشگاه نیز بازدیدی صورت گرفت.

 

 

 

                       

 

 

 

 

روابط عمومی دانشگاه

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.