skhtma1.jpg

پدافند غیر عامل یک ضرورت حیاتی برای جامعه است.

 

صبح امروز در گرامیداشت هفته پدافند غیر عامل مانور زلزله و اطفاء حریق در دانشگاه برگزار گردید.

 

به گزارش روابط عمومی معاون توسعه و مدیریت منابع با اعلام این خبر افزودند: در این کارگاه بعد از آموزش های لازم به دانشجویان، مانور به کمک کارکنان دانشگاه، دانشجویان، نجاتگران هلال احمر و یک تیم توانا توسط نیروهای جمعیت هلال احمر سبزوار اجرا گردید و دانشجویان با نحوه صحیح پناهگیری، خروج اضطراری، برپایی چادر امدادی و انتقال مصدومان آشنا شدند.

 

دکتر رضایی سرشت با قدردانی از حضور کارشناسان مجرب جمعیت هلال احمر و سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی، پدافند غیرعامل را یک ضرورت حیاتی برای جامعه امروز دانستند.

 

معاون جمعیت هلال احمر سبزوار پس از برگزاری کارگاهی آشنایی با کمک های اولیه بیان داشتند: برگزاری اینگونه برنامه های امدادی می تواند در تاب آوری و کاهش خسارات ناشی از اینگونه حوادث طبیعی موثر واقع گردد.

 

مهندس وحدت افزودند: هدف از اجرای چنین مراسماتی ارتقای سطح آگاهی و دانش اساتید، کارکنان و دانشجویان د هنگام وقوع حوادث غیرمترقبه و فرهنگ سازی اهمیت آموزش های امدادی به آینده سازان جامعه و محقق ساختن شعار هر خانواده ایرانی یک امدادگر می باشد.

 

ایشان با تقدیر از دانشگاه فناوری های نوین سبزوار در همراهی و تعامل با نیروهای جمعیت هلال احمر بیان داشتند:  باتوجه به اینکه ایران بر روی کمربند زلزله واقع شده و استان خراسان رضوی نیز از مناطق فعال و زلزله خیز به شمار می‌آید، از این ‌رو ضروری است که همواره آگاهی‌های لازم برای عکس‌العمل صحیح در هنگام زلزله وجود داشته باشد.

 

در ادامه برگزاری کارگاه کارشناسان جعیت هلال احمر به بیان مسائل مربوط به ایمنی، بررسی تجهیزات و وسایل موردنیاز در زمان بحران و کسب آمادگی های اولیه پرداختند.

 

پایان بخش این مانور باشکوه برگزاری مانور اطفاء حریق با حضور کارشناسان مجرب سازمان آتش نشانی و خدمات ایمین شهرداری سبزوار بود که دانشجویان و کارکنان با ساز و کار و اقدامات اولیه اطفاء حریق آشنا شدند و در ادامه به صورت عملی دانشجویان با رعایت کلیه قوانین ایمنی در فضای باز به اطفائ حریق پرداختند.

 

 

 

                   

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.