skhtma.jpg

آیین معارفه دکتر غلامی، وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید.

 

 صبح امروز آیین معارفه دکتر غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید.

 

 

به گزارش روابط عمومی، در این آیین که با حضور تعدادی از وزیران و اعضای کابینه دولت دوازدهم، رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، برخی از اعضاء شورای عالی انقلاب فرهنگی، چند تن از نمایندگان مجلس شورای اسلامی و برخی از روسای دانشگاه‌های کشور در محل وزارت علوم برگزار گردید، دکتر جهانگیری پس از ایراد سخنان خود، حکم انتصاب وزیر علوم از سوی دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری اسلامی ایران را به دکتر غلامی اهدا نمودند.


در بخش پایانی این مراسم نیز از خدمات ارزشمند دکتر فرهادی و دکتر هاشمی، وزیر و سرپرست پیشین وزارت علوم با اهدای هدایا و لوح تقدیر توسط دکتر جهانگیری، معاون اول رییس جمهوری تجلیل و قدردانی شد.


روز گذشته نیز آئین استقبال از دکتر غلامی با حضور گسترده و پرشور معاونان، مدیران و کارکنان وزارت علوم در محل این وزارتخانه برگزار شد.


دکتر غلامی روز یکشنبه با کسب ۱۸۰ رای موافق نمایندگان مجلس شورای اسلامی به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دولت دوازدهم از مجلس رای اعتماد گرفت و پس از آن، دکتر حسن روحانی، رییس جمهوری محترم نیز با استناد به اصول هشتاد و هفتم و یکصد و سی و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ایشان را رسماً به این سمت منصوب نمودند.


دکترمنصور غلامی متولد سال ۱۳۳۲ در شهر همدان است و پیش از این ریاست دانشگاه بوعلی سینای همدان را بر عهده داشته است.
ایشان تا کنون علاوه بر نگارش بیش از ۶۰ عنوان مقاله در مجلات علمی- پژوهشی داخلی و خارجی، راهنمایی بیش از ۴۰ پایان نامه را به عهده داشته است.

وزیر علوم همچنین افزون بر کارهای علمی، مسئولیت‌های اجرایی متنوعی از جمله ریاست دانشگاه بوعلی سینا را در ۳ دوره و به مدت ۱۲ سال در کارنامه خود دارد.


شناخت کامل دکتر غلامی از حوزه گسترده آموزش عالی و داشتن تجارب مدیریتی موفق از گروه آموزشی، دانشکده، دانشگاه، مسئولیت کمیسیون های دایمی هیات های امناء، انتساب ایشان به خانواده ای خوشنام، متدین، همراه با پیشینه ارزنده در فعالیت های فرهنگی و سیاسی در بنیاد امور مهاجرین جنگ تحمیلی، فعالیت در جهاد سازندگی، جهاد دانشگاهی و عضویت در انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه های کشور، می تواند به عنوان سرمایه ای گرانسنگ در انجام موفقیت آمیز مسئولیت و سکانداری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به شمار آید.

 

 شایان ذکر است در آیین معارفه وزیر علوم،تحقیقات و فناوری، دکتر امیراحمدی، رییس دانشگاه نیز حضور داشتند.

 

 

 

 

 

 

  آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن 

        کدپستی: 9615918339             صندوق پستی: 679                   تلفن :  44200980 - 051          فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com                                                           تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.