skhtma1.jpg

ارتقاء مهارت های زندگی و سلامت روانی دانشجویان از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

 

هفته بهداشت روان هر ساله سازمان بهداشت جهانی هفته ای را در دنیا به عنوان هفته بهداشت روان تلقی می کند که در بازه زمانی 24 تا 30 مهر ماه است.

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه، مسئول مرکز مشاوره ضمن گرامیداشت این هفته در اهمیت هفته سلامت روان بیان داشتند:  قطعاً نام گذاری هفته ای به این مقوله در مقیاس جهانی نشان از اهمیت ویژه این بخش دارد و در این راستا توجه مسئولین به بخش دانشجویی به عنوان قشری تاثیرگذار بسیار حائز اهیمت است.

 

 

آقای یوسفی در ادامه افزودند: یکی از ابعادی که ضرورت دارد به آن توجه ویژه ای در مرکز مشاوره و سلامت بشود بعد روانی انسان است و بهداشت روان به معنای خوب نگه داشتن روان بوده و در این جهت طرح پایش سلامت روان هر ساله توسط مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه به اجرا در می آید و امیدواریم دانشجویان در این طرح بیشترین مشارکت را داشته باشند.

 

ایشان با اشاره به اینکه مراکز مشاوره در دانشگاه های جدید نقش قابل توجهی دارند بیان داشتند: گرچه آموزش و پژوهش مهم ترین کارکرد های دانشگاه ها محسوب می شوند، اما ارتقاء مهارت های زندگی و سلامت روانی دانشجویان امروزه خود را از حاشیه به متن و از فوق برنامه دانشگاه به خود برنامه دانشگاه منتقل کرده است.

 

انسان امروزی با مسائل، استرس ها و مشکلات خاصی مواجه است که داشتن مهارت های روان شناختی خاصی را طلب می کند که بدون آموزش اگر نگوییم سخت است، باید بگوییم ساده نیست. لذا مراکز مشاوره در دانشگاه ها و مراکز روان شناسی و روان شناسان در جامعه امروزی نقش تاثیر گذاری خواهند داشت و لازم است دانشجویان در امور مختلف که احساس به مشاوره می نمایند از مشاوران دانشگاه به عنوانی افرادی امین کمک گرفته و مشکلات احتمالی خود را حل نمایند.

 

در ادامه مقاله ای در اهمیت هفته سلامت روان آورده می شود.

جهت دریافت اینجا کلیک نمایید.

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.