skhtma1.jpg

اجلاس سراسری روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور برگزار گردید.

 

 

 

اجلاس روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی برگزار گردید.

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه این اجلاس دو روزه با حضور دکتر محمد باقر نوبخت، معاون رئیس جمهوری و جمعی از وزیران دولت دوازدهم، مسئولان ارشد وزارت علوم و روسای دانشگاه‌های سراسر کشور در محل پژوهشگاه پلیمر و پتروشیمی ایران برگزار گردید.

 

هدف از برگزاری این اجلاس که رئیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار نیز حضور داشتند تقویت ارتباط میان دانشگاه‌ها با جامعه و صنعت و هم‌اندیشی مسئولان وزارت علوم و روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی درباره مسائل و چالش‌های روز حوزه آموزشی وپژوهشی کشور برگزار شد.

 

 دکتر سید ضیاء هاشمی در آیین گشایش اجلاس رؤسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه‌ها و پارک‌های علم و فناوری بیان داشتند: در مسیر پیش روی، رسالت حیاتی حوزه علم و فناوری، حرکت در مسیر دستیابی به «آموزش کیفیت محور»، «پژوهش مسأله محور» و «دانشگاه گفت‌وگو محور» است.

 

ایشان افزودند:‌ در این مسیر، سه محور اصلی افزایش کیفیت آموزش، هدایت تولید علم و فناوری به سمت حل نیازهای اساسی کشور و برقرار کردن هر چه بیشتر پیوند میان دانشگاه و جامعه، اعتماد به دانشگاه را مجددا افزایش داده و تهدیدات پیش روی آموزش عالی را به فرصت تبدیل کنیم.

 

دکتر هاشمی، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید، آرزوی سالی پرشور و پرنشاط و پربرکت برای دانشجویان، استادان، محققان، فناوران و کارکنان نمودند.

سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح نمودند: رسیدگی به منزلت اجتماعی اساتید یکی دیگر از اولویت‌های وزارت علوم در دولت جدید بوده است، همچنین در بخش دانشجویی، فعالیت تشکل‌‌های دانشجویی، راهبرد جدی وزارت علوم به شمار می‌رود.

 

در ادامه مشاور وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی علوم، تحقیقات و فناوری افزودند: سیاست دولت دوازدهم استفاده از توانمندی ها و ظرفیت های موجود در دانشگاه ها و حوزه آموزش عالی در حل مشکلات جامعه است و در این زمینه تاکید اصلی بر توسعه روز افزون اقتصاد دانش بنیان و بهره گیری از توان نخبگان و دانشگاهیان در حل مسائل و جالش های مختلف کشور است.

 

دکتر فریدون تصریح نمودند:‌علیرغم برخی تبلیغات در حوزه توسعه علمی بر اساس استنادات و شاخص هایی که توسط پایگاه های اطلاعاتی مختلف اعلام شده بیش از ۱۸ دانشگاه ما در رتبه بندی بهترین دانشگاه های برتر جهان قرار دارند و علیرغم مسائل و مشکلاتی که وجود داشته دانشگاهیان ما فعالیت های بسیار خوبی داشته اند.

 

در روز دوم برگزاری این نشست قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر نفت به بیان سخنان خود درباره اهمیت دانشگاه در حوزه های مختلف و کمک های مختلف به بدنه دولت سخنرانی نمودند.

 

شرکت کنندگان در نشست تخصصی "برنامه و بودجه نظام علم و آموزش عالی کشور " به بحث و تبادل نظر خواهند پرداخت و سپس بیانیه پایانی اجلاس سراسری دانشگاه ها، مراکز آموزش عالی، پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری قرائت می گردد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.