skhtma1.jpg

نشست خبری ریاست دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با اصحاب رسانه برگزار گردید

 

دانشگاه دانش بنیان، پنجمین سال بالندگی

 

نشست خبری ریاست دانشگاه با حضور هیات رئیسه دانشگاه و جمعی از اصحاب رسانه در محل سالن اجتماعات برگزار  گردید.

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی دانشگاه در این نشست که به مناسبت پنجمین سال تاسیس دانشگاه فناوری های نوین سبزوار برگزار شد ریاست دانشگاه به ارائه فعالیت ها، تبیین اهداف و برنامه های مدیریت جدید، سیاست ها و استراتژی های دانشگاه در سال تحصیلی جدید پرداختند.

 

دکتر امیراحمدی در ابتدای این نشست ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، با بیان اینکه از مسئولیت‌های مهم رسانه ایجاد ارتباط بین مردم، دولت و نهادهای مختلف و آگاهی بخشی، اطلاع رسانی، فرهنگ‌سازی و به‌روز رسانی اذهان مردم است، از حضور خبرنگاران در این دانشگاه تشکر کردند.

 

رئیس شورای دانشگاه درادامه این نشست خبری با اشاره به فعالیت های پژوهشی دانشگاه  فناوری های نوین سبزوار در طول پنجمین سال فعالیت بیان داشتند: تعداد قابل توجهی طرح های پژوهشی توسط همکاران هیأت علمی و شرکت های دانش بنیان مستقر در حوزه توسعه و فناوری این دانشگاه، براساس شاخص های خاص رشته های تحصیلی تعریف و به اتمام رسیده است.

 

همچنین در زمینه مقالات علمی نیز، دانشگاه رشد قابل توجهی داشته که در این راستا می توان به تالیف یک کتاب، چاپ 7 مقاله isi ، 2 مقاله معتبر خارجی ، 2 مقاله پژوهشی دانشجویی، عقد 5 قرارداد عمده پژوهشی با بخش دولتی و خصوصی و نهایتاً عقد تفاهم نامه های همکاری با دانشگاه علم و صنعت ایران، مرکز فنی و حرفه ای، جهادکشاورزی و شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران اشاره نمود.

 

دکتر امیراحمدی با اشاره به افزایش توجه دولت دوازدهم به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی افزودند: از تمامی معاونین و مدیران دانشگاه خواسته شده است برای این مقصود تلاش مضاعفی نموده و همت والای خویش را در به ثمر نشاندن و ترقی دانشگاه بیش از پیش به کار گیرند.

 

ایشان در ادامه با بیان اینکه محوریت فعالیت های دانشگاه ها پژوهش قرار داده شده است بیان داشتند: خوشبختانه با توجه به نظام رتبه بندی تایمز رشد 800 درصدی دانشگاه ها در حوزه پژوهشی نسبت به سال 1392 در دولت تدبیر و امید رقم خورده است و در این بین دانشگاه هایی مانند دانشگاه فناوری های نوین سبزوار که اولویت کار پژوهشی را در دستور کار دارند بایستی نقشی ارزنده و بزرگ ایفا نمایند. که امیدواریم از مهر 1396 این موضوع شتاب مضاعفی به خود بگیرد.

 

در ادامه این نشست خبری دکتر صادقی فر معاون آموزشی و پژوهشی دانشگاه ضمن عرض خوش آمدگویی به مهمانان گرامی و تقدیر از ریاست دانشگاه به منظور برپایی این نشست صمیمی، با اشاره به تجهیز آزمایشگاه ها، کارگاه های آموزشی، سایت رایانه، افزایش و سامان بخشی بازدید های علمی، افزایش تعداد اعضاء هیأت علمی و به طور خاص انعقاد قرارداد اشتراک پایگاه های اطلاعاتی بین دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با مرکز منطقه ای اطلاع رسانی علوم و فناوری (RICeST) و امکان دسترسی اعضاء هیأت علمی و دانشجویان این دانشگاه به بیش از چهار میلیون منبع اطلاعاتی بیان داشتند: براساس سیاست های تبیین شده پیش بینی می شود با استفاده از ظرفیت های منطقه و نگاه مسئولان بتوانیم در سال تحصیلی جدید شاهد افزایش رشته های تحصیلی، افزایش تعداد اعضاء هیأت علمی و افزایش تعداد دانشکده های این دانشگاه باشیم و در این راه تلاش های صورت گرفته را با جدیت بیشتری دنبال خواهیم کرد.

 

آقای قدرتی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه نیز ضمن عرض خیر مقدم به اصحاب محترم رسانه با اشاره به گسترش فعالیت های معاونت دانشجویی و فرهنگی در بخش های مختلف بیان داشتند: گسترش و توجه به این بخش نشأت گرفته از توجه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به بحث فرهنگ و ارائه بهتر خدمات دانشجویی به دانشجویان دانشگاه هاست که قطعاً در دولت دوازدهم رویکرد پربارتری خواهد داشت.

 

ایشان افزودند: افزایش خدمات مرکز مشاوره و سلامت، ارائه خدمات مطلوب در سلف سرویس دانشجویی، تخصیص اعتبار بهتر و مضاعف در بخش تسهیلات دانشجویی، استاندارد سازی خوابگاه های دانشجویی مطابق با استاندارد های صندوق رفاه دانشجویان، افزایش توجه به ورزش دانشجویی و به طور خاص رویکرد جدی در توجه به افزایش فعالیت های فرهنگی در دستور کار این معاونت  قرار گرفته است.

 

رئیس دانشگاه سامان دهی به بخش های ستادی، افزایش توجه به رفاه اعضاء هیأت علمی و کارکنان، پیاده سازی و اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی، برگزاری دوره های مختلف آموزش کارکنان، سامان بخشی به هزینه ها و ... را از مهمترین اقدامات معاونت توسعه و مدیریت منابع عنوان نموده و بیان داشتند: پشتیبانی تمامی خدمات سایر معاونت ها و اجرا و سرعت بخشی به فعالیت ها مرهون تلاش های این معاونت بوده که عزمی جدی و قاطع در پشتیبانی و حمایت روزافزون برای ورود به دوره فعالیت پرشتاب جدید در سال تحصیلی 1397-1396 خواهد داشت.

 

در ادامه این نشست صمیمی رئیس دانشگاه به سوالات خبرنگاران در زمینه‌های مختلفی همچون نیازسنجی منطقه‌ای، ملی و فراملی در درخواست رشته‌ها و توجه به امر‌ کار آفرینی در جذب رشته‌ ها، تعداد دانش‌آموختگان دانشگاه و وضعیت آنان پس از فراغت از تحصیل، نحوه پذیرش دانشجویان، نحوه و فرآیند جذب اعضاء هیأت علمی، تعداد دانشجویان جدیدالورود در سال تحصیلی جدید، خوابگاه‌ های دانشجویی، برنامه‌های فرهنگی دانشگاه، برنامه‌ها و اقدامات دانشگاه در جذب دانشجو با توجه به رقابتی شدن جذب دانشجو، ارزیابی شاخص های دانشگاه در مقایسه با سایر دانشگاه ها پاسخ گفتند.

 

در انتها ریاست دانشگاه از اقدامات و تلاش های روسای پیشین، معاونت ها و مدیریت های مختلف دانشگاه در پنج سال فعالیت دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به زعم کمبود ها و مشکلات عدیده تشکر و قدردانی نمودند و بیان نمودند با توجه به اقدماتی که اخیراً انجام گرفته است آینده پیش روی دانشگاه روشن خواهد بود و این دانشگاه نیز مانند سایر دانشگاه های نسل سوم بایستی برای نیل به غایت نهایی خود در همه ابعاد جامع و کارساز حرکت نماید.

 

 

 

 

   آدرس: کمربندی سبزوار، تقاطع جاده بردسکن     کدپستی:     9615918339       صندوق پستی: 679   

     تلفن :  44200980 - 051    فکس : 44200981 - 051          فکس مستقیم : 44200886 - 051

   پست الکترونیکی: university.new.tech@gmail.com            

تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.