افتتاح نمایشگاه عرضه توانمندی های شرکت های صنعتی و دانش بنیان سبزوار

 نمایشگاه عرضه توانمندی های شرکت های صنعتی و دانش بنیان سبزوار با حضور دکتر صدیقی معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و رئیس سازمان امور دانشجویان در محل دانشگاه فناوری های نوین سبزوار افتتاح گردید. این نمایشگاه به مدت چهار روز از تاریخ هفده دی ماه  لغایت بیست و یک دی ماه در دانشگاه فناوری های نوین سبزوار برپا می باشد و در آن شرکت های صنعتی و دانش بنیان سبزوار به معرفی محصولات و توانمندی های خود می پردازند.

   

 

 این مراسم با قرائت آیات قران و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران و نیز سرود شهرستان سبزوار شروع گردید و سپس دکتر جلیل وند به عنوان اولین سخنران ضمن خیر مقدم به میهمانان گرامی حضور جناب آقای دکتر صدیقی معاون محترم وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان و آقای دکتر مطیعی مدیر کل اموردانشجویان داخل و آقای دکتر تقی زاده  معاون صندوق رفاه دانشجویان که اولین هیات رسمی است که از دانشگاه بازدید می نمایند را گرامی داشته و هدف از برپایی این نمایشگاه را برقراری ارتباط نزدیکتر بین واحدهای فناور دانشگاه و اعضای هیات علمی و دانشجویان با حوزه صنعت و شرکت های دانش بنیان موجود در شهر سبزوار بیان کردند. ایشان همچنین برگزاری کارگاه های آموزشی و جلسات پرسش و پاسخ بین اساتید و دانشجویان و واحدهای صنعتی به منظور بررسی چالش های موجود در ارتباط بین دانشگاه و صنعت را از اهداف دیگر این نمایشگاه برشمردند.

 

                                 

 

جناب آقای دکتر صدیقی معاون محترم وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری که مهمان ویژه این مراسم بودند ضمن بیاناتی فرمودند :" دانشگاه فناوری های نوین سبزوار آخرین دانشگاه راه اندازی شده در کشور می باشد و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صدد می باشد تا از ظرفیت های موجود برای نیل به اهداف پیش بینی شده در سند توسعه کشور استفاده کند". ایشان با اشاره به این که رسالت دانشگاه های نسل سوم انجام تحقیقات و پژوهش های کاربردی و کارآفرینی می باشد گفتند که در برنامه ششم توسعه برای ارتقای کیفی این دانشگاه ها برنامه های خوبی پیش بینی شده است تا خلا بین دانشگاه و صنعت بر طرف شود.

وی همچنین در ادامه در خصوص  دانشگاه فناوری های نوین سبزوار بیان داشتند: " این دانشگاه می تواند با تکمیل برخی رشته های فنی مورد نیاز استان به رشد علمی و فناوری کشور کمک کند".

 

 

 

در ادامه مراسم مهمانان و مقامات شهری از جمله فرماندار محترم شهر جناب آقای مهندس برادران و نماینده محترم شهر جناب آقای مهندس سبجانی فر به ایراد سخنانی پرداختند که ضمن خوش آمد گویی  و خیرمقدم به میهمانان ویژه از توانمندی های شهرستان سبزوار و نیز کمبودهای موجود در شهر و خاطراتی از تلاش های شبانه روزی  صورت گرفته جهت راه اندازی این دانشگاه پرداختند و ابراز امیدواری نمودند که با حضور مهمان ویژه این مراسم و دیگر همراهان ایشان مساعدت های لازم جهت رشد روز افزون این دانشگاه صورت بگیرد.

معاون استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژه سبزوار نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از وضعیت جغرافیایی، فرهنگی، اقتصادی و علمی این شهرستان گفت:" سبزوار یکی از مراکز فرهنگی ایران است که از موقعیت جغرافیایی خوبی برخوردار بوده و در کنار جاده اصلی ترانزیت کالا به کشورهای آسیای میانه قرار دارد و این شهرستان با پیشینه و قدمت هفت هزار ساله مشاهیر و بزرگان بسیار همچون حاج ملاهادی سبزواری، بیهقی و دکتر علی شریعتی را پرورش داده است" . وی از سبزوار به عنوان یک قطب دانشگاهی در شرق کشور نام برد و اظهار کرد: حدود 36 هزار دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی این شهرستان در حال تحصیل هستند.

فرماندار سبزوار ایجاد دانشگاه های فناوری های نوین را اقدام ابداعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد و گفت:" این دانشگاه ها ارتباط دانشگاهیان را با جامعه و بخش صنعت برقرار می کند".

 

 

 

در ادامه شعر طنزی در خصوص دانشگاه توسط یکی از دانشجویان طنز پرداز و شاعر بیان شد که باعث تلطیف مراسم گردید.سپس در این ادامه  این مراسم از صدور کارت جدید دانشجویی دانشگاه که با همکاری بانک سرمایه انجام گرفته  و دارای امکانات شهری و بانکی نیز می باشد پرده برداری شد.

 

                                                                      

 

در ادامه جناب اقای دکتر صدیقی و هیات همراه و مسئولین محترم شهرستان و مهمانان حاضر در جلسه از نمایشگاه بازدید به عمل اوردند. دکتر صدیقی ضمن بازدید از نمایشگاه با توانمندی های صنعتی و شرکت های دانش بنیان شهرستان سبزوار آشنا شدند . ایشان بر لزوم همکاری نزدیکتر بین دانشگاه ها و واحدهای صنعتی تاکید نمودند.

                                             

 


 دکترجلیل وند ریاست دانشگاه در پایان بازدید از نمایشگاه همکاری نزدیک دانشگاه فناوری های نوین سبزوار با واحدهای صنعتی و شرکت های دانش بنیان و فراهم آوردن زمینه ورود اساتید و دانشجویان به حوزه صنعت را رسالت اصلی دانشگاه فناوری های نوین سبزوار به عنوان یک دانشگاه نسل سوم و کارآفرین ذکر کردند و در خصوص لزوم تداوم همکاری ها و نزدیکتر شدن ارتباط بین دانشگاه و شرکت های صنعتی تاکید نمودند.

   آدرس: چهار راه دادگستری خیابان عظیمیان نبش خ افسر         تلفن :  44200750 - 051       تمامی حقوق متعلق به دانشگاه فناوری های نوین سبزوار می باشد.